OyunHaberleri.tv

Yeni Güncellemeyle Xbox One’a Çeşitli Özellikler Eklenecek

20.04.2018
167
Yeni Güncellemeyle Xbox One’a Çeşitli Özellikler Eklenecek

Microsoft tarafından geliştirilen Xbox oyun konsolu, Alpha ve Fast (Hızlı) olmak üzere iki farklı Xbox Insider isimli geliştirici programına ev sahipliği yapıyor. Çıkan her bir güncellemede Xbox ailesine mensup oyun konsolları yeni özelliklere kavuşuyor, sistemin performansında önemli iyileştirmeler kaydediliyor ve çeşitli hata gidermeleri de hayata geçiriliyor.

Şimdilerde ise Microsoft, Xbox One için 1805 sürüm numaralı yeni güncellemeyi yayına almak için çalışıyor. Muhtemelen önümüzdeki ay içinde OTA yoluyla dağıtılacak olan güncelleme an itibariyle Insider programına kayıtlı konsol sahiplerince test edilebiliyor.

Güncellemenin en dikkat çeken yeniliklerinden biri, Microsoft’un 1440p çözünürlüklü ekranlar için de destek vermesi oldu. Ayrıca çözünürlük ayarının altına yenileme hızını belirten bir menü de eklendi. Destekleyen güncel oyuncu monitörleri sayesinde 120 Hz yenileme frekansıyla çok daha gerçekçi oyun deneyimini tecrübe edebilmek mümkün hale geldi.

Öte yandan oyuncular, ana ekrana sabitledikleri oyunları artık grup halinde organize edebilecekler. Bahsi geçen bu gruplara isimler verilebilecek ve ana ekrana taşınabilecek. “Oyunlarım ve Uygulamalarım” kategorileri altında listelenen bu gruplar, Microsoft hesabıyla bağlantı kurulduktan sonra diğer tüm konsollarla da senkronize edilecek.

Ancak ne yazık ki bu özellik herkesin beğenisine sunulmuş değil. Sadece Insider programının Alpha kategorisine kayıtlı konsol sahipleri gruplandırma fonksiyonunu kullanabiliyorlar.

Oyun içinde video kaydı gerçekleştirdikten sonra kesme biçme işlemlerini gerçekleştirmeye yarayan “Trim” özelliği de güncellemedeki yerini almış vaziyette.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019