OyunHaberleri.tv

The Culling 2 Beklenen İlgiyi Göremediği İçin Kapatıldı

19.07.2018
132
The Culling 2 Beklenen İlgiyi Göremediği İçin Kapatıldı

The Culling 2 geçen hafta Steam platformunda satılmaya başlamıştı. Ancak oyun beklenen ilgiyi görmedi ve en fazla 249 anlık oyuncu sayısına ulaşabildi. İlk oyun The Culling bile anlık 12bin kişi bulunuyordu. Steam’deki olumsuz eleştirilerin artmasıyla birlikte oyuncu sayısı git gide düştü ve The Culling 2 kapatıldı.

Henüz Yeni Çıkmasına Rağmen The Culling 2 Kapatıldı

The Culling 2 oyununun bu kadar olumsuz eleştiri almasının sebeplerinden birisi geliştirici şirketin ilk oyunu göz ardı etmesiydi. İkinci oyuna daha fazla önem vereceğini söyleyen ve ilk oyuna olan ilgiyi azaltan Xaviant’ın bu stratejisi pek iyi gitmedi. Çünkü ikinci oyun zaten piyasada belli bir yerlere gelmiş oyunların kopyasıydı ve ilk oyunla arasında pek fark yoktu.

Anlık oyuncu sayısı bir anda dibe çöken The Culling 2 oyunu ilk olarak Steam platformundan daha sonrasında Xbox ve PlayStation platformlarından da teker teker kaldırıldı. Van Veld bu konuyla ilgili YouTube üzerinden bir açıklama yaptı. Van Veld “The Culling 2 beklediğiniz gibi olmadı ve devam oyunu bu şekilde olmamalıydı. Bu yüzden oyunu mağazalardan kaldırma karar aldık.” dedi. Bu sözlerinin ardından ilk oyunla ilgili yenilikler hakkında bilgiler verdi. Day One güncellemesiyle birlikte oyuncuların ilk oyunda aklında kalan her şeyi tekrardan göreceğini belirten Van Veld, bu açıklamayla beraber yüzleri biraz güldürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019