OyunHaberleri.tv

TES V: Skyrim FPS Arttırma

31.07.2018
1.738
TES V: Skyrim FPS Arttırma

Bethesda tarafından geliştirilen rol yapma oyunu TES V: Skyrim piyasaya çıktığı andan itibaren oyuncuları kendisine hayran bırakmayı başardı. Bazı oyuncular oyunun arada bir takıldığı ve oyunu akıcı olarak oynayamamaktan dolayı şikayetçi oldular. Böyle bir sorunla karşılaşan oyuncular TES V: Skyrim fps arttırma yöntemleri ile oyunda değişiklikler yaparak oyunu biraz daha akıcı bir şekilde oynayabilirler.

TES V: Skyrim FPS Arttırma Yöntemleri

TES V: Skyrim’de dahil olmak üzere rol yapma oyunlarında genel olarak fps sorunları yaşanabilir. Fps sorunlarının ortaya çıkmasında oyuna yapılan optimizasyon çalışmalarının başarılı olup olmadığı etkili rol oynamaktadır. Bunun için oyuncuların elinden bir şey gelmez. Ancak oyun içerisindeki bazı grafik ayarlarını değiştirerek veya bilgisayardaki sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol ederek FPS sorunlarını bir nebze olsun azaltabilirler.

TES V: Skyrim Grafik Ayarlarında Değişiklikler Yapın

TES V: Skyrim grafik ayarları oyun içi fps değerini doğrudan değiştirmektedir. Grafik ayarlarında gölge kalitesini düşürmek size ekstradan 5 ila 10 fps kazandıracaktır. Ayrıca oyundaki puslu ortamları iyileştiren radial blur kalitesini de düşürerek fps kazanabilirsiniz. Güncel ekran kartlarından birisini kullanmıyorsanız oyun içerisindeki nesne ve karakterlerin kenar tırtıklarını azaltan FXAA ayarını kapatabilirsiniz. Çünkü bu ayarı etkinleştirdiğiniz zaman ekran kartınıza fazladan yük binecek ve daha fazla ısınacaktır.

Nesnelerdeki doku kalitesini ekran kartınıza göre normal veya düşük olarak değiştirebilirsiniz. Suyun görünümünü daha gerçekçi yapan ayarların tamamını kapatarak fps değerini arttırabilirsiniz. TES V: Skyrim fps arttırma için nesnelerin ve çevrenin görünüşünden biraz feragat etmek en kısa yoldan uygulayabileceğiniz çözümdür.

Sürücülerin Güncel Olup Olmadığını Kontrol Edin

Bilgisayarınıza kurulu olan sürücülerin güncelliği TES V: Skyrim oyununda alacağınız fps miktarına az da olsa etki etmektedir. Çünkü sürücülere gelen güncellemeler bir çok hata düzeltmeleri ve yenilikleri içermektedir. Özellikle ekran kartı sürücülerinin mutlaka güncel tutulması gerekiyor.

TES V: Skyrim FPS Arttırma Sürücü Güncelleştirme

Nvidia veya AMD’nin internet siteleri üzerinden en güncel ekran kartı sürücülerini indirebilirsiniz. Bunların haricinde Driver Booster gibi piyasada güvenilirliği kanıtlanmış üçüncü parti uygulamaları kullanarak otomatik olarak sürücü güncellemesi yapabilirsiniz.

TES V: Skyrim Nvidia Denetim Masası Ayarları

Nvidia ekran kartı kullananlar Nvidia denetim masasında bazı ayarları değiştirerek ciddi anlamda fps artışı sağlayabilirler. Bunun için ilk olarak Surround, PhysX yapılandırmasında işlemci kısmından kendi ekran kartınızı seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında 3D ayarların yönetilmesi sekmesinde doku süzme kalite ayarını performans olarak değiştirin. Ardından kenar yumuşatmayı 2x veya uygulama kontrolünde olarak ayarlayın. Ayrıca güç yönetimi seçeneğini maksimum performansı tercih et yaptığınızda ekran kartınız tam verimde çalışacaktır.

TES V: Skyrim FPS Arttırma Nvidia Denetim Masası Ayarları

TES V: Skyrim FPS arttırmak için kullanılacak en iyi Nvidia denetim masası ayarları.

TES V: Skyrim FPS Arttırma Modlar

TES V: Skyrim oyunu için internet üzerinden modlar indirerek hem fps değerinizi yükseltebilir hem de oyun içeriğini artırabilirsiniz. TES V: Skyrim FPS Arttırmak için Skyrim FPS Booster isimli modu indirebilirsiniz. Modun bulunduğu sitede nasıl kullanacağınız detaylı bir şekilde yazıyor. Bu mod haricinde Hextrill’s FPS Artırma Mod Paketi, FPS Safe, Skyrim Proje Optimizasyonu ve Boost Speed FPS gibi tercih edebileceğiniz çok fazla seçenek mevcut.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019