OyunHaberleri.tv

Sunset Overdrive PC Platformuna mı Geliyor?

04.11.2018
1.218
Sunset Overdrive PC Platformuna mı Geliyor?

Xbox One platformunun çıkış oyunları dahilinde yer alan Sunset Overdrive, farklı eleştiriler almış olsa da oyuncular tarafından benimsendi. Güzel satış rakamlarına imza atan ve beraberinde kendi kitlesini oluşturmayı başaran oyun, şimdilerde ise çok daha farklı bir haber ile gündemde. Derecelendirme kuruluşu ESRB, oyunu PC platformu için listelemiş bulunmakta. Bilindiği üzere yeni bir yapım satışa sunulmadan önce derecelendirme almak zorunda. Yaş sınırı olarak da nitelendirebileceğimiz bu durum, Sunset Overdrive PC için yapıldı.

Aslında Bu İlk Değil

Bahsi geçen derecelendirme, aslına bakılırsa ilk kez gerçekleşmiyor. Daha önce Kore Oyun Derecelendirme Kurulu tarafından bu tarz bir listeleme yapılmıştı. Mayıs ayında gerçekleşen listeleme, iddiaların kuvvetle muhtemel olacak şekilde gündeme gelmesine yol açmıştı. Nitekim ESRB cephesinde yaşanan gelişme, bu iddiayı daha da güçlendiriyor.

2014 yılında satışa sunulan Sunset Overdrive, şu anda sadece Xbox One platformu üzerinden oynanabilir. Xbox One Exclusive oyunları dahilinde yer alan yapım, eğer PC’ye gelirse pek de şaşırtmayacak gibi duruyor. Zira Windows ve Xbox markalarını birbirine yaklaştıran Microsoft, yarattığı eko sistem neticesinde her iki platform üzerinden benzer oyunları oynamayı sağlıyor.

Gözler Microsoft’a Dönmüş Durumda

Insomniac Games tarafından geliştirilen açık dünya – aksiyon oyunu Sunset Overdrive, Microsoft çatısı altında yayınlandı. Şimdilik gözler, resmi bir duyuru için Microsoft’a dönmüş vaziyette.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019