OyunHaberleri.tv

Steam Oyun Fiyatlarına Zam Gelebilir

13.08.2018
154
Steam Oyun Fiyatlarına Zam Gelebilir

Son günlerde dolar kurundaki olumsuz yükseliş teknolojik ürünlerin fiyatlarında da yükselmeye neden oldu. Dolar kurlarındaki bu artışın tekrardan eski haline düşeceğinden eminiz. Steam platformunda uzun süredir sabit kur üzerinden oyun satışı yapılıyordu. Ancak dolardaki yükseliş Steam’deki sabit kur olayını da etkileyecek gibi gözüküyor.

Steam Oyun Fiyatlarına Zam Gelebilir

Steam üzerinden satılan oyunlar sabit dolar kuru üzerinden hesaplandığından dolayı Türk oyuncuların göz bebeği haline gelmişti. Ancak dolardaki hareketlenmeden dolayı Steam uyguladığı bu fiyat politikasında değişiklik yapacak gibi duruyor. Steam harici oyun satılan yerlerde oyunlar 300 TL üzerinde satılırken Steam platformunda sürekli sabit kur uygulandığından dolayı oyunlar epey ucuza satılıyor.

Steam Oyunlara Zam Uygulayacak mı?

Şuan ki malum 6.4 TL’lik dolar kurunun Steam platformundaki oyunlara yansıması durumunda fiyat artışları görebiliriz. Böyle bir şey olsa dahi oyunlara uygulanacak olan zam tutarının dolar kuruna oranla daha düşük olabileceğini düşünüyoruz. Ancak Steam yine önceden olduğu gibi dolar kurundaki oynamayı oyun fiyatlarına yansıtmadan yine sabit kur üzerinden oyun satışlarını yapabilir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019