OyunHaberleri.tv

Steam Ödülleri 2018 Açıklandı

09.02.2019
23

Steam Ödülleri 2018 sahiplerini buldu. Sizler için hangi oyunların ödül kazandıklarını konumuzda derledik.

Steam Ödülleri 2018 Açıklandı

Merakla beklenen Steam Ödülleri 2018 kazananları açıklandı. Steam üzerinden yapılan canlı yayın ile açıklanan ödüller sahiplerini buldu. Bir çok farklı kategori için halk oylamasına sunulan oyunların kazananlarını sizler için paylaşıyoruz.

Yılın Oyunu

2018 yılı hiç şüphesiz Battle Royale fırtınası ile geçti. Bu fırtınanın öncüsü olarak da PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) oyununu gösterebiliriz. Çoğu oyuncu da aynı düşünüyor olacak ki yılın oyunu ödülü yüksek bir oy farkı ile PUBG’nin oldu.

Yılın Oyunu
Yılın Oyunu

Yılın VR Oyunu

Sanal gerçekliğin popülerleşmesi sonucu Steam üzerinde VR destekli bir çok oyun bulmak mümkün. The Elder Scrolls V: Skyrim kendine has uçsuz bucaksız dünyasını VR’a başarıyla geçirebilen bir yapım olarak yılın VR oyunu oylamasında rakiplerini geride bıraktı ve 2018’in VR oyunu seçildi.

Yılın VR oyunu
Yılın VR Oyunu

Aşk İle Devam Ettirilen Oyun

Oyunun çıkmasının üzerinden uzunca bir süre geçmesine rağmen güncel kalmaya devam eden ve oynayan sayısı halen fazla olan oyun kategorisinde birinciliği Grand Theft Auto V alıyor. DOTA ile kıyasıya bir oy mücadelesi veren GTA V ipi göğüsleyen taraf oluyor.

Aşk ile devam ettirilen oyun
Aşk İle Devam Ettirilen Oyun

En İyi Geliştirici

Ubisoft, Bethesda, Paradox ve Rockstar Games gibi bir çok ünlü geliştiricinin yarıştığı oylamada birinciliği göğüsleyen firma CD PROJEKT RED oluyor. Oyların birbirine çok yakın olduğunu belirten Steam, Valve’ i oylamaya eklemeyerek Steam üzerindeki diğer geliştiricileri ödüllendirmek istediğini belirtti.

En iyi geliştirici
En İyi Geliştirici

En İyi Ortam

Atmosferi ve oynanışı ile oyuncuları kendine çekmeyi başaran oyunların kapıştığı bu ödülde ise rakiplerini geride bırakarak birinci olan oyun The Witcher® 3: Wild Hunt oluyor.

En İyi Ortam ödülü sahibi oyun
En İyi Ortam

Arkadaşlarla Daha Zevkli

Bazı oyunlar vardır ki arkadaşlarla oynamanın verdiği zevk başka oyunlarda yoktur. Counter Strike: Global Offensive ve Payday 2 gibi iddialı rakiplerin yarıştığı oylamada ipi göğüsleyen taraf Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege oluyor.

Arkadaşlarla Daha Zevkli ödülünün sahibi oyun
Arkadaşlarla Daha Zevkli

En İyi Alternatif Tarih

Tarihi yeniden yazdığımız oyunlar da diyebileceğimiz bu ödül kategorisinde Hearts of Iron 4 ve Civilization VI oyunlarını geride bırakıp ödülü kapan oyun, büyük bir çıkış yakalayan Assassin’s Creed® Odyssey‘e gidiyor.

En İyi Alternatif Tarih ödülünün sahibi oyun
En İyi Alternatif Tarih

Bir Makineyle Yaşanan En Büyük Eğlence

Sonucu çok da sürpriz olmayan oylamanın birincisi, hala enerjisini kaybetmemiş olan ve arabaları birer futbol makinelerine dönüştüren oyun
Rocket League® oluyor.

Bir Makineyle Yaşanan En Büyük Eğlence ödülünün sahibi oyun

Bir Makineyle Yaşanan En Büyük Eğlence

Steam Ödülleri 2018 ‘in kazananlarını bekleyen ise yapılan açıklamaya göre güzel bir ödül olacak. Oy vermiş olan kullanıcılar da Steam Ödülleri 2018 koleksiyon kartları kazanmış olacak.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019