OyunHaberleri.tv

Spider-Man, Japonya’da Güzel Bir Çıkış Yakaladı

25.10.2018
367
Spider-Man, Japonya’da Güzel Bir Çıkış Yakaladı

PlayStation 4 konsoluna özel olacak şekilde hazırlanan Marvel’s Spider-Man, bir kez daha elde ettiği başarı ile gündeme geldi. Batı ülkelerinde görücüye çıkan oyun, aynı zamanda Japonya gibi oyun sektörü açısından bir hayli önem teşkil eden Asya pazarında da satışa sunuldu. Bununla birlikte oyunun elde ettiği satış rakamları da gün yüzüne çıkmış bulunmakta.

İlk Ayında 100 bine Yakın Dijital Satış

Famitsu tarafından paylaşılan aylık satış verilerine göre Marvel’s Spider-Man, Japonya’da oldukça beğenilmişe benziyor. Zira yapım, ilk ayında Japonya’da toplam 95,125 adet dijital kopya sattı. Bu rakamın sadece dijital satışları göstermesi, oyunun ne denli başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Kutulu oyun satış verileri bilinmese de bir o kadar da fiziksel kopya satıldığı tahmin ediliyor. Tüm bu rakamlar toplandığında ise ilk aylık veri olarak başarılı bir sonuç ortaya çıkıyor.

Oyun her ne kadar yüksek bütçeli bir yapım olarak karşımıza çıksa da sonuç olarak tek bir platform için oynanabilir oldu. Bu da müşteri kitlesinin belirli bir oranda kalmasına yol açıyor. Ancak satış rakamlarına bakıldığında Spider-Man’in başarı elde etmesinde bu durum bir engel teşkil etmemiş.

Yeni DLC Geliyor

Oyunu güncel tutmak isteyen yapımcı, bir süredir üzerinde çalıştığı The Heist ek içeriğini yayınlamaya hazırlanıyor. City That Never Sleeps adındaki genişleme paketinin ilk hikayesi olarak karşımıza çıkan The Heist, oynanış süresini daha da uzatacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019