OyunHaberleri.tv

Rust Oyuncuları Artık Bot Sürebilecek

07.04.2018
196
Rust Oyuncuları Artık Bot Sürebilecek

Facepunch Studios tarafından geliştirilen çok oyunculu (Multiplayer) hayatta kalma oyunu Rust, geçtiğimiz Şubat ayında Erken Erişim döneminden çıkmış olmasına rağmen halen daha güncelleme almaya devam ediyor. Öyle ki oyunun yapımcısı Garry Newman halen daha Rust’ın alfa sürecinde olduğunu düşünüyor. Bu hafta yeni bir güncelleme alan Rust, ilk kez oyuncular tarafından kontrol edilebilen bir araca sahip oldu. Buna göre oyuncular artık motorlu tekne kullanabilecekler. 

1+3 yolcu taşıma kapasitesine sahip

Ancak bahsi geçen bu tekneler işlenebilir, yani birkaç parçayı bir araya getirerek oluşturulabilir yapıda değiller. Dolayısıyla tekne sürmek isteyen oyuncuların dışarı çıkıp bir tekne bulmaktan başka şansları yok. Genellikle ada haritasının sahil şeridinde belirsiz aralıklarla ortaya çıkan teknelerde sürücünün yanı sıra 3 adet yolcu da taşınabiliyor.

Tekne bulmakta zorlanmayacaksınız

Teknedeki motorun çalışabilmesi için benzine ihtiyacı var. Ayrıca karaya çıktıktan sonra tekne yaklaşık 3 saat boyunca aynı yerde kalabiliyor, sonrasında ise yok oluyor. Bu yüzden teknesini saklamak isteyen oyuncuların bir kayıkhane yaptırması gerekiyor. Bu arada Rust’ın geliştirici blogunda yer alan bilgilere göre sunucular tek seferde en fazla 64 adet tekne oluşturabiliyor, haliyle oyuncuların tekne bulmakta zorlanacağını sanmıyoruz.

Rust oyununda oyun içi bot sürme özelliği eklendi.

Rust oyununda oyun içi bot sürme özelliği eklendi.

Bu ve bunun gibi bir çok içeriği detaylarıyla beraber oyun haberleri sunmaya devam ediyor.

Tekne sürerken yapabileceğiniz bazı aktiviteler de var. Rust sunucuları belli aralıklarla denizin üstünde yüzen çöp yığınlarıyla oyuncuların çeşitli eşyaları alabilmelerini sağlıyor. Üstelik bunun için teknede yer alan küçük bir depoyu kullanabilmek de mümkün. Son olarak teknelerin çok fazla hasar almaları durumunda batabileceklerini; ancak çekiç, odun ve metal eşyalarla tamir edilebileceğini de not düşelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019