OyunHaberleri.tv

Red Dead Redemption 2 İncelemeleri Yakında Yayınlanacak

17.10.2018
208
Red Dead Redemption 2 İncelemeleri Yakında Yayınlanacak

Yılın heyecanla beklenen oyunları arasında bulunan Red Dead Redemption 2 için sayılı gün kaldı. Son zamanlarda gündemden düşmek bilmeyen yapım, bu kez incelemeleri ile haber konusu olmuş durumda. Gelen bilgilere bakacak olursak yapımcı şirket Rockstar’ın inceleme ambargosunu kısa süre içerisinde kaldıracağını söyleyebiliriz.

İncelemeler Çıkışa 1 Gün Kala Paylaşılacak

Dünyanın en önemli platformlarından bir tanesi olan Metacritic, yaptığı açıklama ile Red Dead Redemption 2 incelemelerinin ne zaman yayınlanacağını dile getirdi. Buna göre oyuna ait incelemeler, resmi olarak 25 Ekim 2018 tarihinde yüklenmeye başlayacak. Türkiye saati ile öğlen civarı kalkacak olan ambargo, bu sayede oyuna ait puanları görmemizi sağlayacak.

Son yıllarda oyun incelemelerinin önemi bir hayli arttı. Buna etki eden en büyük faktör ise belirli bir kitlenin yorumlara göre oyun alması. Önce incelemelere bakan oyuncular, eğer ortalama puanı fazla ise o oyunu satın alma yoluna gidiyor. Aslına bakılırsa kötü bir oyun satın almaktansa bu denli bir kriteri benimsemek faydalı denilebilir. Nitekim bu duruma uygun hareket eden yapımcılar, inceleme ambargosu koyarak ön satışların etkilenmesini önlemeye çalışıyorlar.

Red Dead Redemption 2 Çıkış Tarihi

Özellikle Grand Theft Auto serisi ile büyük bir hayran kitlesi yaratan Rockstar Games, Red Dead Redemption 2’nin geliştirici konumunda yer alıyor. Xbox One ve PlayStation 4 platformları için hazırlanan yapım, 26 Ekim 2018 tarihinde yayınlanmış olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019