OyunHaberleri.tv

PUBG – Oyun İçi Ping Nasıl Öğrenilir?

12.09.2018
8.137
PUBG – Oyun İçi Ping Nasıl Öğrenilir?

PUBG 12 Eylül 2018 Güncellemesi sonrasında oyuna yeni bir özellik daha eklendi. Artık kullanıcılar oyun içerisinde CS-GO ve bir çok oyunda olduğu gibi anlık tepkimeleri ve ping sürelerini kolaylıkla öğrenebilecekler. Özellikle global sunucu konusunda sıkıntı yaşayan oyunların başında gelen Playerunknown’s Battlegrounds sonunda bir adım attı ve oyun içerisindeki ping dağılımını kullanıcılara göstermeye karar verdi.

Oyun içerisinde nasıl gözüküyor?

PUBG Oyun İçi Ping

Oldukça değişik bir yapıya sahip diyemeyiz. Resimde de görmüş olduğunuz gibi anlık bir şekilde gelen ping ve giden yüklemenizi gösteren bu sistem sayesinde az çok artık nasıl bir sunucu içerisinde olduğunuzu keşfedebilirsiniz. Çatışma anlarında ping seviyesini ölçebilir ve ilerisi için kafanızda net ayarlar yapabilirsiniz.

Özellikle profesyonel oyuncular için kendilerini geliştirme ve sprey gibi durumlarda nereye sıkacağını bilme konusunda oldukça yararlı bir girişim geç olsa bile Bluehole tarafından sonunda oyuna eklendi.

 

PUBG Ping Gösterme

Bu özelliğe erişebilmek için oldukça basit bir ayar yapmanız gerekiyor. İlk olarak aşağıda bulunan resme bakalım.

PUBG oynarken ping göstergesi nasıl açılır?

  • Oyunu Türkçe oynuyorsanız sırasıyla Ayarlar – Oynanış kısmına giriyoruz ve UI bölümünden Bağlantı Ayıklama İstatistikleri kısmını açık hale getiriyoruz.
  • Oyunu eğer İngilizce oynuyorsanız yine sırasıyla Setting – Gameplay – UI ve oradan Network Debug Statistics kısmını “On” hale getiriyoruz.

Bu ayarı açtıktan sonra artık oyunu kaç ping ile oynadığınızı anlık olarak görebileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019