OyunHaberleri.tv

Pubg Fps Arttırma

06.07.2018
644
Pubg Fps Arttırma

En çok oynanan Battle Royale oyunlarından birisi olan PUBG düzenli güncellemeler yaparak oyun kalitesini arttırma konusunda hamleler yapıyor. İçerisinde performans iyileştirmesi olan güncellemelerin ardından bazı oyuncuların fps değerlerinde artış olurken bazı oyuncularda herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Pubg fps arttırma yöntemlerinden yararlanarak oyun deneyimi maksimum düzeye çıkartılabilir.

Pubg Fps Arttırma

Pubg oyun içi ayarlarda yapacağınız değişiklik aldığınız fps değerini doğrudan etkileyecektir.

  • Grafik ayarlarından ekran ölçeği (Screen Scale) miktarını 100 olarak sabit bırakın. Bu ayarda yapacağınız değişiklik oyundaki modellemelerin kalitesini değiştirecektir. Daha yüksek fps almak için bu değeri 100’den aşağıya düşürebilirsiniz ancak bu durumda objeler net görünmeyecek ve oyundaki düşmanlarınızı vurmanız zorlaşacaktır.
  • Kenar yumuşatma (Anti Aliasing), obje ve karakterlerin kenarlarında tırtıkları azaltmak veya arttırmak için kullanılabilir. Düşük (low) olarak ayarlamanız tırtıkların azalması ve daha pürüzsüz bir görüntü sağlamak için yeterli olacaktır.
  • Rötuş (Post Processing), uzaktaki nesne ve karakterleri daha rahat görmek için normal veya yüksek (high) düzeyine çıkartabilirsiniz. Ancak post processing fps miktarına direkt olarak etki edeceği için orta seviye veya altı ekran kartınız varsa düşük (low) düzeye çekebilirsiniz. İyi veya üst seviye ekran kartına sahipseniz bu ayarı yüksek (high) olarak değiştirebilirsiniz.

PUBG Fps Arttırma 2018

  • Gölgeler (shadows), adından da anlaşılacağı üzere gölgelerin kalitesini değiştiren bu ayarın çok düşük (very low) olarak ayarlanması oyunu daha akıcı bir hale getirecektir.
  • (textures), karakter ve objelerin üzerinde bulunan görsellerin netliğini etkileyen bu ayarda yapacağınız değişiklikler 3 ila 5 fps kazanmanızı sağlayabilir.
  • Efektler (effects), silahtan çıkan mermi görselleri veya patlamalarda oluşan parçacıkların görünüp görünmeyeceğini belirler. Ne kadar düşük ayarlarda kullanırsanız fps değerinize olan etkisi artacaktır.
  • Pubg fps arttırma için oyun içi grafiklerde yeşillik (Foliage) ve görüş uzaklığı (View Distance) ayarlarını çok düşük (very low) olarak değiştirebilirsiniz.

Envanteri açtığınızda oyun otomatik olarak 60 fps olarak sabitlenecektir. Bu sabitleme esnasında anlık fps kayıpları oyunun akıcılığında kayıplar meydana getirmektedir. Bunu engellemek için ayarlar bölümünden oynanış (gameplay) kısmına girerek envanter karakter işlemesi (Inventory Character Render) ayarını kapatabilirsiniz.

Pubg Fps Arttırma 2018

Dizüstü veya masaüstü bilgisayar farketmeksizin güç ayarını yüksek performans olarak değiştirin. Bunu yapmak için denetim masası veya en güncel Windows 10 sürümü kullanıyorsanız tüm ayarlar kısmından sistem bölümündeki güç ve uyku ayarında yer alan ek güç ayarlarına tıklayın. Burada bilgisayarınızın varsayılan olarak dengeli modda çalıştığını göreceksiniz. Sol menüden güç planı oluştur seçeneğine tıklayıp yüksek performansı tikledikten sonra ileri butonuna basın. Böylece bilgisayarınız hem oyunlarda hemde günlük işlerinizi yaparken daha da hızlanacaktır.

Pubg Fps Arttırma Nvidia Ayarları

Ateş ederken anlık fps düşüşlerinden kurtulmak için ekran kartınızın denetim masasındaki ayarları değiştirebilirsiniz. Özellikle Nvidia kullanıcıları denetim masasından 3D ayarların yönetilmesi bölümünde güç yönetimi modunu maksimum performansı tercih et olarak değiştirebilir. Bağlantılı optimizasyonu açık konuma getirildiğinde ve doku süzme kalite ayarı performans olarak seçildiğinde pubg fps arttırma işlemi tamamlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019