OyunHaberleri.tv

Pokemon Go’dan Eylül Ayında Büyük Başarı

15.10.2018
648
Pokemon Go’dan Eylül Ayında Büyük Başarı

Yayınlandığı ilk günlerde tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go, anlaşılan halen daha popülerliğini koruyor. Sadık bir kitle edinmeyi başaran mobil yapım, eylül ayı dahilinde oldukça büyük bir başarıya imza atmış bulunmakta. Paylaşılan bilgilere göre oyunun eylül ayında elde ettiği gelir 85 milyon doları buldu. Mobil temelinde şekillenen yapım, hala daha ben buradayım diyor.

Yıllık Başarı Oranı Artış Gösteriyor

Niantic tarafından mobil platformlar için hazırlanan Pokemon Go, arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile harmanlanıyor. Akıllı telefonların kameraları yardımıyla pokemon avlanmasını sağlayan oyun, bu sayede önemli bir teknolojik hamle olarak da anılıyor. Oyunun elde ettiği başarı da nitekim alınan kararın ne denli doğru olduğunu adeta kanıtlar nitelikte.

Yıldan yıla gelirlerdeki artışa bakıldığında önemli bir başarı görmek mümkün. Zira buna göre artış performansı %100’ü bulmuş durumda. Eylül ayı itibariyle oyunun indirilme sayısı 8.86 milyon kez olmuş bulunmakta. Bu durum, oyuncu sayısının da aslında geniş bir kitle olduğunu kanıtlıyor. Sıradan bir mobil oyundan çok daha fazlası olan Pokemon Go, büyük bir kitle yaratmayı başardı. Topluluk olarak düzenlenen etkinlikler ise oyuna olan hayran sayısını arttırdı.

2 Milyar Doları Aştı

Pokemon Go’nun yayınlandığı ilk günden bu yana elde ettiği gelir ise 2.01 milyar doları bulmuş durumda. Toplam indirilme sayısı ise 522 milyon kez olarak kayda geçti.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019