OyunHaberleri.tv

PlayStation 5 İçin Önemli İddia

08.10.2018
199
PlayStation 5 İçin Önemli İddia

Sony’nin bir sonraki nesil için çıkaracağı oyun konsolu olan PlayStation 5 için kimi zaman çeşitli bilgiler ortaya çıkıyor. Bu bilgiler, genellikle konsolun çıkış tarihi ile sınırlı olsa da şimdilerde sızan detaylar, daha farklı konuların tartışılmaya açılmasını sağladı. Belirtilenlere göre PS5, tamamen geriye yönelik uyum desteği sunacak. Yani eski oyunları konsol üzerinde oynamak mümkün olacak.

PS5 Üzerinde PS4 Oyunları Oynanabilecek

Sony tarafından alınan yeni patent, adeta oyun dünyasında bir anda en çok konuşulan konulardan biri oldu. Buna göre patent olarak alınan içerik, “remastering by emulation” yani “emülasyon yoluyla remastered” olarak adlandırılıyor. Nitekim PS5 için geriye yönelik uyumluluk iddiaları oldukça güçlenmiş oldu.

Yeni nesil konsol olması planlanan PS5 için istenen en önemli özelliklerden bir tanesi hiç şüphesiz eski oyunları da çalıştırabilmesi olarak belirtilebilir. Hatta bu konuda PS4 çoğu kez eleştirilere maruz kalıyor. Her ne kadar Sony, PS Now ile eski oyunları oynama olanağı sunsa da bu fırsattan PS4 sahipleri doğrudan yararlanmak istiyor.

PS5 Çıkış Tarihi

Daha önce ortaya çıkan ve Sony cephesinden gelen bilgiler, PS5 için henüz zamanın gelmediğine işaret ediyordu. Bu konuda yeni konsol için en az 3 yıl daha var tarzında yorumlar görmek mümkün. Yani 2021’e kadar PS5’i beklemek zorundayız denilebilir. Tabi Sony sürpriz yaparak çıkış tarihini öne de alabilir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019