OyunHaberleri.tv

Overwatch, Kanserle Mücadele İçin 12.7 Milyon Dolar Topladı

18.10.2018
355
Overwatch, Kanserle Mücadele İçin 12.7 Milyon Dolar Topladı

Çıktığı ilk günden bu yana popülerliğini korumayı başaran Overwatch, kimi zaman çeşitli kampanyalar ile anılıyor. Nitekim bu duruma oldukça güzel bir örnek teşkil eden yeni bir olay yaşandı. Uzun bir süre önce meme kanseri ile mücadeleye girişen oyun, yapılan açıklamaya göre epey yüksek bir bağış toplamayı başardı.

12.7 Milyon Dolar Toplandı

Oyunun yapımcısı koltuğunda oturan Blizzard, geçtiğimiz yıl meme kanseri ile mücadeleye başlamıştı. Bunun adına oyunda bulunan Mercy karakterine pembe bir kostüm seçeneği ekleyen yapımcı, böylelikle büyük bir para toplama imkanı oluşturdu. Nitekim bu kostümü satın alan oyuncular, doğrudan yardım için toplanan paranın kazanılmasını sağladılar.

Bu zamana kadar 12.7 milyon dolar toplandığını açıklayan Blizzard, bu miktar neticesinde dünya genelinde 5 yeni klinik açıldığını ve aynı zamanda meme kanseri araştırılması için bağışta bulunulduğunu belirtti. Daha önce World of Warcraft gibi oyunlarında da benzer noktalara dikkat eden Blizzard, adeta diğer büyük oyun geliştiricilerine örnek oluyor.

Overwatch Popülerliğini Koruyor

Resmi olarak satışa sunulan Overwatch, uzun bir süre geçmesine rağmen hala daha popülerliğini korumayı başarıyor. Bunda en önemli etken elbette Blizzard’ın yeni içerikler ile birlikte oyunu güncel tutması. Sürekli olarak yenilikler alan oyuncular, böylelikle oyuna tutkuyla bağlanabiliyorlar. Şimdilerde cadılar bayramına özel etkinlik düzenleyen Blizzard, çeşitli fırsatlar sunuyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019