OyunHaberleri.tv

Nintendo, Switch’in Garanti Sözleşmesini Güncelledi

13.05.2018
149
Nintendo, Switch’in Garanti Sözleşmesini Güncelledi

ABD‘de faaliyet gösteren ve müşterilerin satıcılarla arasındaki ilişkiyi denetleyen Federal Ticaret Komisyonu (FTC), aralarında Sony ve Nintendo‘nun yanı sıra Hyundai’nin de bulunduğu birçok firmaya mektup göndererek garanti sözleşmelerindeki yasa dışı ibareleri kaldırma çağrısı yapmıştı. Özellikle Sony ve Nintendo’nun konsollarında yer alan “Söküldüğü takdirde garanti geçersiz kalır” şeklindeki yapışkan kağıdın hiçbir yasal geçerliliğinin olmadığı böylece öğrenilmişti.

FTC’den gönderilen mektupta bu ibarelerin ABD yasalarıyla çeliştiği ve kanuna aykırı olduğu vurgulanmıştı. Bunun haberlere konu olmasının ardından Sony hemen harekete geçerek garanti politikalarını güncelledi, şimdilerde ise Nintendo da bu kervana katılarak garanti sözleşmesini güncelledi.

Birçok şirkete uyarı mektubu gönderilmişti

Microsoft, Sony, Nintendo, ASUS ve HTC‘nin de aralarında bulunduğu birçok şirkete FTC’den uyarı mektubu gönderilmişti. Müşterilerin ürünleri tamir etmek için üçüncü parti aksesuarları kullanmaları, yetkili olmayan kişilerce ürünün kurcalanması veya çeşitli yapışkanları sökmeleri durumunda garantinin geçersiz kabul edilemeyeceği bilgisi FTC’nin mektubunda yer almıştı.

Yasal bir aksiyon alınmadan önce 30 gün mühlet verilen şirketlerin çoğu garanti sözleşmelerini FTC’nin isteği doğrultusunda güncelledi. Böylece müşteriler bozulan ürünlerini tamir etmeye kalktıkları halde cihazların garantisi bozulmamış olacak.

Nintendo da sözleşmeyi güncelledi

Son olarak Nintendo da garanti sözleşmesini FTC’nin belirttiği kurallar çerçevesinde güncelleyerek “Nintendo, yetkisi olmayan kişiler veya kullanıcı tarafından yol açılmayan hasarlar için onarım hizmeti sunar” ibaresine yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019