OyunHaberleri.tv

Neverwinter Nights Enhanced Edition Steam’deki Yerini Aldı

28.03.2018
101
Neverwinter Nights Enhanced Edition Steam’deki Yerini Aldı

Merakla beklenen Neverwinter Nights Enhanced Edition oyunu ilk kez 2017 yılında duyurulmuştu, ancak oyunun geliştiricisi Beamdog net bir çıkış tarihi vermekten kaçınmıştı. Neyse ki şimdilerde oyun resmen Beamdog’un sitesinde ve Steam platformu üzerinde satışa çıktı.

Bir zamanların efsane oyun stüdyosu BioWare‘in altın çağlarındayken yayınladığı Neverwinter Nights oyunu, geliştirici şirketin EA tarafından satın alınmasından önce hayli popülerdi.

Grafikler yeniden elden geçirildi

İlk kez 18 Haziran 2002 yılında piyasaya sürülen ve aradan geçen süre zarfında popülerliği hayli artan oyun, kült bir klasiğe dönüşmeyi de başardı. Şimdilerde ise güncellenen grafikleri ve gayet iyi korunan nostaljik oyun içi dinamikleriyle Beamdog tarafından yeniden yayına sürülüyor.

BioWare’in kurucu ortaklarından Trent Oster tarafından kurulan Beamdog, daha çok klasik ve eski oyunların yenilenmiş versiyonları üzerine çalışmalar yürütmesiyle biliniyor. Stüdyonun yayınladığı yapımlar arasında Baldur’s Gate serisi, Planescape: Torment ve Icewind Dale bulunuyor.

Oyunculardan geçer not aldı

Neverwinter Nights Enhanced Edition oyunculara 19,99 $‘a mal oluyor. Steam‘de yüzde 83 oranında pozitif geri dönüş alan yapım, nostalji tutkunlarından geçer not almayı başarmış durumda.

Üstelik Steam’in Atölye sistemiyle uyumlu çalışıp bağımsız tasarımcıların oyuna özel mod geliştirmesi de mümkün. Kuşkusuz bu gibi özellikleri Neverwinter Nights Enhanced Edition‘u tercih sebebi kılıyor.

Sistem gereksinimleri sorun değil

16 yaşında bir oyun olduğu için sistem gereksinimleri oldukça düşük. Steam sayfasında yer alan bilgilere göre 1 GHz CPU, 1 GB RAM ve 10 GB boş alan oyunu çalıştırabilmek için yeterli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019