OyunHaberleri.tv

Karşılaştırma: Switch ve Xbox One İçin Fortnite Arasındaki Farklar

16.06.2018
169
Karşılaştırma: Switch ve Xbox One İçin Fortnite Arasındaki Farklar

Dünyanın en popüler battle royale oyunu olarak gösterilen Fortnite, artık tüm popüler konsolların yanı sıra Nintendo Switch’te de oynanabilir hale geldi. Ülkemizde pek yaygın olmasa da yurtdışında aktif kullanıcı kitlesi bulunan Switch’in sonunda Fortnite’e kavuşması elbette heyecan verici bir gelişme.

Peki hiç merak ettiniz mi, acaba Switch’te Fortnite nasıl gözüküyor? Oyun tahmin edildiği kadar başarılı mı? Dahası, diğer konsollara göre grafik kalitesi yeteri kadar iyi mi?

Soruların cevabı aşağıdaki videoda!

Evet, şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, Xbox One X veya güncel donanıma sahip herhangi bir bilgisayardaki Fortnite deneyimi Nintendo Switch’inkinden çok daha iyi. Sahip olduğu donanım bileşenleri yüzünden Switch’in Xbox One X veya PC platformlarıyla rekabet edebilmesi güç. Ancak tüm bunlar bir kenara, mevcut Switch deneyiminin idare eder seviyede olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Konuya ilişkin hazırlanan ve hemen aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

Digital Foundry isimli kanal tarafından hazırlanan videoda merak edilen bu sorunun cevabı görsel olarak veriliyor. Aynı sahneleri farklı platformlarda kaydeden kanal, Fortnite’in Switch ve Xbox One X’teki grafik kalitesini olanca netliğiyle gözler önüne seriyor.

Xbox One X’in Switch’ten daha kaliteli grafikler sunuyor oluşu pek de şaşırtıcı bir gelişme sayılmaz. Yine de oyunun Switch uyarlamasının taşınabilir bir konsol için gayet yeterli olduğu muhakkak. Zaten konsolun ekranı da küçük olduğu için gözle fark edilmeyecek ufak detayların yokluğu göz ardı edilebilir.

ETİKETLER: , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019