OyunHaberleri.tv

Ion Maiden Yeni Nesil Platformlara Geliyor

25.10.2018
424
Ion Maiden Yeni Nesil Platformlara Geliyor

Xbox One ve PS4 gibi yeni nesil platformların satışa sunulmasıyla çok daha iyi grafiklere sahip oyunlar görür olduk. Yüksek bütçeli yapımlar, özellikle gerçekçilik konusunda oyun sektörünü bir adım öteye taşıyor. Ancak bunun yanında daha eski stil ve geleneksel grafikli oyunlar da görmeye devam ediyoruz. Özellikle nostaljik havayı sürdürerek geniş bir oyuncu kitlesi elde etmeyi başaran yapımlar söz konusu. Bu duruma örnek teşkil eden Ion Maiden, klasik bir yapıya sahip olmasına karşılık yeni nesil platformlara geliyor. Oyunun çıkış aralığı belli oldu.

Nintendo Switch İçin de Geliyor

Voidpoint tarafından geliştirilmekte olan Ion Maiden, yapılan açıklamaya göre Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının yanı sıra Nintendo Switch için de oynanabilir olacak. Kullanıcı kitlesini geniş tutmak isteyen geliştirici ekip, bu açıdan Switch’i es geçmiyor. Hali hazırda PC’de oynanabilir durumda olan oyun, Steam üzerinden erken erişime açık vaziyette. Henüz tam sürüm olmasa da yapımı Steam üzerinden indirip oynayabilirsiniz. Eğer tam sürümü beklemek istiyorsanız bunun için uzun bir süre daha gerektiğini söyleyebiliriz.

Yapılan resmi açıklamaya göre Ion Maiden, 2019 yılının ikinci çeyreğinde konsollara gelmiş olacak. Yani epey uzun bir sürenin daha çıkış için söz konusu olduğu rahatlıkla söylenebilir. Oyunu titizlikle hazırlamakta olan yapımcı, bu açıdan ince eleyip sık dokuyor gibi duruyor. Zira çıkış tarihine bu denli uzun bir sürecin var olması, hatasız bir oyunla karşılaşacak olmamız adına ihtimalleri yükseltiyor.

Klasik Birinci Şahıs Tarzı Söz Konusu

Oyunun erken erişimdeki sürümüne baktığımızda oldukça klasik bir oyunun söz konusu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Birinci şahıs türü üzerine inşa edilen yapım, özellikle eski nesildeki oyunları andırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019