OyunHaberleri.tv

Fortnite’in iOS Sürümü İçin Davetiyeler Gönderilmeye Başlandı

16.03.2018
114
Fortnite’in iOS Sürümü İçin Davetiyeler Gönderilmeye Başlandı

Epic Games stüdyosunun oyuncuların beğeniyle oynadığı Fortnite oyununu mobil cihazlar için geliştirme hazırlığında olduğunu bundan tam 6 gün önce haberleştirmiştik. Aradan geçen süre zarfında oyunun yapımcısı Epic Games’in Fortnite’i kısa sürede uygulama mağazasına eklemesini beklemiş olabilirsiniz, ancak ne yazık ki oyun halen daha test aşamasında.

E-postalarınızı kontrol edin!

Şimdilerdeyse yeni yeni iOS işletim sistemine sahip telefon ve tabletler için oyunu indirme bağlantısı içeren davetiyeler, beta sürecine kayıt başvurusunda bulunan oyunculara gönderilmeye başlandı. Eğer beta programına kayıt olan şanslı oyuncular arasındaysanız, e-posta adresinizi davetiye için kontrol etmenizde fayda olabilir.

Çarpraz platform desteğine sahip

Bilindiği üzere Fortnite, çarpraz platform desteğine sahip bir yapım. Bu sayede bir oyuncu PS4’ü kullanırken diğeri Xbox One ile aynı oyunda mücadele edebiliyorlar. Akıllı telefonlar için hazırlanan oyun da muhtemelen bu desteğe sahip olacak.

Üstelik işin güzel tarafı, Fortnite konsolda veya PC’de nasıl oynanıyorsa mobil cihazlarda da aynı şekilde oynanabilecek. Herhangi bir kısıtlama veya telefonlara özel sınırlama olmaksızın!

“Peki bu nasıl mümkün olacak?” diye soracak olursanız, oyunun mobil sürümünü test etme fırsatını yakalayan Kotaku editörlerinin açıklamalarına bakmanız yeterli olabilir. Buna göre oyunun mobil sürümünde çok ufak farklılıklar olacak. Sanal joystik ve butonlar oyun ekranında konumlandırılacak, oyuncular bu sayede karakterlerini yönlendirebilecekler. Yine de konsoldan alınan keyfi birebir telefonda yaşayabilmek mümkün olabilir mi, bilinmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019