OyunHaberleri.tv

Fortnite, Geliştiricilere Para Ödeyecek

09.10.2018
175
Fortnite, Geliştiricilere Para Ödeyecek

Şu sıralar tüm dünyayı kasıp kavuran Fortnite, yayınlandığı ilk günden bu yana popülerliğini koruyor. Hatta yoluna kullanıcı sayısını arttırarak devam eden yapım, şimdilerde ise geliştiricilere ödenecek olan para ile gündemde. Fortnite geliştiricisi Epic Games, oyun içi içerik üreticilerine belirli bir miktarda para ödemeye hazırlanıyor. Aslında para ödemekten ziyade pay alma sistemi geliyor da denilebilir.

Oyun İçi Harcamalardan Pay Alınacak

Çok yakında yayınlanacak olan güncelleme sonrası oyun içi içerik üreticileri, oyuncuların harcayacakları paradan pay alabilecekler. Bunun için menü üzerinden detaylara ulaşabilecek olan Fortnite oyuncuları, bu sayede Epic Games eşliğinde geliştiricilerin maddi anlamda destek görmelerini sağlayacaklar. Üstelik bu durum, oyun içi harcanan para ile gerçekleşecek.

İçerik üreticisinin desteklenmesi için oyun içinden seçilmesi gerekiyor. Yani herhangi bir oyuncu oyundaki menüden geliştirici seçip, o geliştiricinin maddi desteğe erişmesini sağlayabilecek. Oyun dünyası açısından son derece etkili bir hamle olarak anılan bu durum, Epic Games’in geliştiricilere ne denli destek sağladığını da gözler önüne seriyor.

Belli Başlı Şartlar Söz Konusu

Herhangi bir oyun içi içerik üreticisinin söz konusu yenilikten faydalanabilmesi için elbette belirli şartları sağlıyor olması gerekiyor. Bunun için son 30 gün içerisinde düzenli bir şekilde içerik üretmiş olunması önem teşkil ediyor. Aynı şekilde sosyal medya platformlarından herhangi birinde en az 1000 adet takipçiye sahip olmak, iş birliği anlaşmasını kabul etmek, Epic Games’in desteklediği ödeme yöntemini kabul etmek ve kurallara uymak şartlar arasında yer alıyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019