OyunHaberleri.tv

Fortnite Battle Royale’in iOS Sürümü 25 Milyon Dolar Hasılat Yaptı

19.04.2018
208
Fortnite Battle Royale’in iOS Sürümü 25 Milyon Dolar Hasılat Yaptı

Oyun yapımcısı Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite Battle Royale, Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’a sahip akıllı telefonlar için yayınlandığı ilk 4 günde 1,5 milyon dolarlık hasılat rakamına ulaşmayı başarmıştı. Aradan geçen süre zarfında oyunun satışlarında yavaşlama eğilimine değil, tam aksine yükselme trendine girildiği ortaya çıktı.

Üstelik Android sürümü hala çıkmadı!

9to5Mac‘in Sensor Tower isimli araştırma şirketinden derlediği verilere göre oyun piyasaya sürüldüğü ilk ayında yapımcısına toplam 25 milyon dolar gelir kazandırdı. Bu rakam kesinlikle çok yüksek! Üstelik Fortnite Battle Royale an itibariyle yalnızca iOS cihazlarda oynanabiliyor.

Oyunun Android sürümünün ne zaman çıkacağı henüz açıklanmış değil. Tüm bunlar Android’e özel versiyonun yayına alındığında da Epic Games’in kasasına yüklü miktarda para girişi sağlayacağına işaret ediyor.

Bu yıl 500 milyon dolar hasılat elde edebilir

Sensor Tower’in yaptığı analiz bu rakamlarla da sınırlı değil. Şirketin tahminleri arasında Fortnite Battle Royale’in bu yıl içinde toplam 500 milyon dolar hasılat elde edebileceği de yer aldı. Hem Android, hem de iOS işletim sistemi için gerçekleştirilen satışları içeren bu rakam Epic Games’i memnun edecektir.

Öte yandan Fortnite Battle Royale ile aynı segmentte varlık gösteren PUBG‘yi de göz ardı etmemek gerek. Tencent tarafından geliştirilen oyun, son dönemde mobil oyuncular arasında hayli popüler. Aynı zamanda PUBG Xbox One ile PS4 konsollarının yanı sıra PC’lerde de oynanabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019