OyunHaberleri.tv

Fortnite Adeta Rekora Koşuyor 6. Sezon Bizlerle

07.10.2018
195
Fortnite Adeta Rekora Koşuyor 6. Sezon Bizlerle

Çıkış yaptığı günden bu yana milyonlarca kişi tarafından oynanan Fortnite, hala daha popülerliğini korumaya devam ediyor. Hatta geliştirici ekip, bir süre önce oyunun daha fazla platform için oynanabilir hale gelmesini sağlamıştı. Nitekim iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden de oynanabilen oyun, rekora koşuyor.

Fortnite iOS Gelirleri 300 Milyon Doları Buldu

Geçtiğimiz mart ayında iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar adına yayınlanan oyun, günümüze kadar geçen süre boyunca 300 milyon dolar gelir elde etti. Hatta bu gelirin 20 milyon dolarlık kısmının geçen hafta elde edildiği belirtiliyor. iOS platformunda henüz 1 yılını doldurmayan oyun, kısa sürede bu denli bir gelir elde ederek dudak uçuklattı dahi denilebilir.

Mobil tarafta ulaşılan bu başarı, gelecek günlerde çok daha fazlasının yaşanacağına işaret ediyor. Zira kullanıcı sayısını arttırmakla kalmayan Fortnite, aynı zamanda kendisine sadık bir kitle edinmeyi dahi başarıyor. Ücretsiz bir oyun olmasına rağmen özellikle kozmetik ürün satışında epey başarı elde eden oyun, böylelikle gelirlerini katlayarak yoluna devam ediyor.

Fortnite 6. Sezon Başladı

Kısa bir süre önce 6. sezonu başlayan oyunun bu sayede gelirlerini arttırabileceği de konuşuluyor. Özellikle geçtiğimiz aylara kıyasla 6. sezonun başlamasıyla günde harcanan para daha da artmış bulunmakta. Nitekim bu durum, oyunun gelecek dönemde daha da fazla gelir elde edeceğini gözler önüne seriyor.

 

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019