OyunHaberleri.tv

Fortnite 5. Sezon Güncelleme Notları

Fortnite 5. Sezon Güncelleme Notları

Fortnite oyuncularının merakla beklediği 5. sezon 12 Temmuz itibariyle başladı. Yeni sezonla birlikte oyunun her alanında çok fazla değişik yapıldı. Özellikle oyunda fırlatılan roketin gökyüzünde meydana getirdiği çatlağın sebebi herkesin kafasını karıştırmıştı. Nihayet Fortnite 5. Sezon güncelleme notları açıklandı ve kafalardaki soru işaretleri teker teker gitmeye başladı.

Fortnite 5. Sezon Güncelleme Notları

5. sezondaki yeniliklerin en başında Battle Royale haritasının bazı bölgelerinde oluşan yarıklar geliyor. Bu yarıklara girerek farklı bölgelere ışınlanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere geçen aylarda oyuna alışveriş sepeti eklenmişti. Yeni güncellemeyle birlikte oyuna yeni bir araç daha eklendi. Oyuna eklenen golf arabasıyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca golf arabasının tavanını zıplama yeri olarak kullanabileceksiniz.

Fortnite 5. Sezon Güncelleme Notları Neleri İçeriyor?

  • Bu tarz eğlenceli içeriklerin yanında oyun dengesini daha stabil hale getirmek için yapılan yenilikler de mevcut. Örneğin oyunun en meşhur silahlarından olan pompalı tüfeğinden çıkan mermilerin kaçının rakibe isabet ettiğini görebileceksiniz. Pompalıyla sıkılan mermiler önceden dağınık bir şekilde gidiyordu artık daha düzgün hizada gidecek. Bunun haricinde güncelleme öncesinde iki tane pompalı tüfeği hızlıca değiştirip rakiplerinizi kolayca halt edebiliyorsunuz. Bu da değişti ve iki pompalı tüfek arasında geçiş yaparken geçiş süresini beklemeniz gerekecek. Ayrıca hafif makineli tüfekler içinde bir takım güncellemeler yapıldı.
  • Yeni sezonla birlikte haritada bazı bölgeler değişikliğe uğradı. Haritanın bazı noktalarında henüz isim verilmemiş ilginç yerler oluştu. Adanın sağ tarafı ise esrarengiz bir şekilde çöle dönüştü. Haritayla ilgili bir diğer yenilik ise fırtına çemberiyle ilgili. Yedinci, sekizinci ve dokuzuncu fırtına çemberi haritada rastgele hareket edecek. Fortnite 5. sezon’dan itibaren başladığınız görevlerde sınır olmayacak.
  • Takımınızda düşen oyuncuları dirilttiğiniz zaman çömelmiş olarak kalkacak. Bunun yanı sıra düşen oyuncuların bazı durumlarda kapılardan geçememesi ve sıkışması sorunu da düzeltildi. Koşarken yaptığınız ifadeler koşmanızı durduracak. Oyundaki bazı silahların animasyonlarının gösterilmemesi sorunu düzeltildi. Daha bir çok yeniliğin bulunduğu 5. sezon başladı!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019