OyunHaberleri.tv

For The King Karakter Sınıfları

07.07.2018
1.246
For The King Karakter Sınıfları

Büyük bir kesime hitap etmese de çıktığı günden beri bir çok RYO oyuncusunu mutlu etmeyi başarabilen bir oyun olan For The King sıra tabanlı bir oyundur. İsterseniz tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz For The King oyunu için sizlere oyun içerisinde bulunan karakter sınıfları hakkında detaylı bir rehber/inceleme hazırladık. Eğer oyun içerisinde hangi karakterin nasıl oynandığını bilmiyorsanız bu yazımız sizler için fazlasıyla faydalı olacaktır. For The King Karakter Sınıfları seçilirken oldukça dikkatli olmanız gereken bir oyun. Bu yüzden oyuna başlamadan oynayacağınız karakterleri tanımanızı tavsiye ederiz.

For The King Hunter Sınıfı

Hızlı, seri ve ölümcül. Okçu sınıfının bir üyesi olan Hunter, birçok kendisine has özelliğe sahip. Zehirleme, Yakma, Yavaşlatma gibi. Düşman saldırılarına karşı diğer sınıflardan daha fazla Kaçınma özelliği bu sınıfın gücünün asıl kaynağı. Oyunda varsayılan olarak oynayabildiğiniz karakterlerden bir tanesi. Hunter sınıfının harita üzerindeki özelliği ise yürüyebileceği mesafenin artma oranı. Normalde 5 adım yürüyebiliyorsanız bunun 6, 7 olma oranını Hunter sınıfı kendisi için arttırmakta. Awareness (Farkındalık), Speed, (Hız) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Hunter Ekipman Seti

Daha öncede dediğimiz gibi düşman saldırılarını savuşturma konusunda oldukça yetenekli olan Hunter sınıfına dizmeniz gereken ekipman seti şöyle olmalı. Öncelikle güzel bir Yay bulmalısınız. Yay bulmak oyun içerisinde oldukça zor durumlardan bir tanesi. Onun haricinde üzerinize giyeceğiniz kıyafetler ve takılar “Evasion” özellikli olmalı ki ileri safhalarda büyük düşmanlara karşı kaçınma özelliğiniz olsun. Hunter, yani Okçu sınıfı tank olamayacak kadar kırılgan bir yapıya sahip olduğu için Zırh ve Büyü Hasarı ekipmanlarına ihtiyaç duymuyor. Önceliğiniz her zaman evasion özellik veren kıyafetler olsun. Eğer o anlık yoksa ne bulursanız giyebilirsiniz.

For The King Karakter Sınıfları / Benzersiz Karakterler

For The King Blacksmith Sınıfı

Blacksmith, adı üzerinde demirci sınıfının bir üyesidir. Oyunlarda Tank, Hasar Tutucu, Armor gibi özellikleriyle bilinir. Genel olarak Kılıç, Kalkan kullanan bu sınıf duruma göre balyoz, çekiç gibi aletler de kullanabilmekte. Kendisine ait özelliği ise kimisi beğenmese de düşmanlarının Lanet gibi özelliklerinden kaçınma şansının olmasıdır. Darbeyi absorbe edebilir ya da hiçbir şey yapamıyorsa hasarı azaltabilir. Grubunuzda olması gereken sınıflardan bir tanesi şüphesiz ki bu sınıftır. Oyunda varsayılan olarak oynayabildiğiniz karakterlerden bir tanesi. Strength (Kuvvet), Vitality, (Canlılık) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Blacksmith Ekipman Seti

Hasar emen sınıflardan bir tanesi demiştik. Şimdi Blacksmith hangi ekipmanları giymesi veya kullanması gerektiğine bakacağız. Kıyafet ve Takılar Zırh ve Büyü Direnci özellik barındırmalı. Maksimum Can Artışı da bu sınıf için olması gereken özelliklerden bir tanesi. Takı olarak Zırh ya da Maksimum Can artışı daha işlevsel olacaktır. Çünkü diğer takılar bu sınıf için kullanışsız ya da daha az faydalı ekipmanlardır. Unutmayın grubunuzun hasarını üzerinize almanız gerekmekte bu yüzden canınız ve zırhınız ne kadar fazla olursa o kadar işinize yarar.

For The King Scholar Sınıfı

Scholar, Türkçe adıyla akademisyen sınıfı hasar veren karakterlerden bir tanesidir. Elindeki büyülü kitap ile çeşitli büyüler yapabilir, Partinizi güçlendirebilir ya da düşmanlarınıza Lanet gibi özellikler vererek dirençlerini kırabilir. Başlangıç itemlerinden birisi her zaman işinize yarayacak itemlerden birisi. Adı  Teleport Scroll. Adı üzerinde, ışınlanmaya yarayan bir büyülü sayfa. Oyunda Focus adı verilen ve hasar verme oranınızı arttıran özellikler bulunmakta. Eğer üzerinizde bulunan ekipmanlarda Refocus gibi özellik bulunmuyorsa Focus barını dolduramıyorsunuz. Scholar sınıfının kendisine has özelliği de tam olarak bu. Herhangi bir ekipman gerekmeksizin Focus Barını doldurabilmekte. Oyunda varsayılan olarak oynayabildiğiniz karakterlerden bir tanesi. Intelligence, (Zeka) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Scholar Ekipman Seti

İki seçeneğiniz var bu tamamen size kalmış bir durum. İster takımınıza faydalı olan ekipmanlar toplayabilir, ister hasar arttıran ekipmanlar toplayabilirsiniz. İkisi içinde ayrı ayrı incelemek gerekirse; Party Heal, Party Evade gibi özellikleri olan ekipmanları giydiğiniz zaman tamamen takım için çalışan bir sınıf olursunuz. “Yok bu çok sıkıcı” derseniz sizin için üretilmiş özel kitaplar bulunmakta. Kimisi dondurma özelliğine sahip kimisi zehirleme kimisi yakma. Birçok kitap bulabilirsiniz harita üzerinde.

For The King Minstrel Sınıfı

Minstrel sınıfı namı diğer Ozan sınıfıdır. Müzik çalarak takımınızdaki diğer oyuncuları kuvvetlendirebilir, karşı takıma saldırı yapabilir ya da dirençlerini kırabilirsiniz. Bu sınıf sayesinde arkadaşlarınız hasarlarını “Mükemmel” biçiminde vurarak daha fazla hasar çıkartabilirler. Takımınıza Destek olmaya yarayan bir sınıfta diyebiliriz. Oyunda varsayılan olarak oynayabildiğiniz karakterlerden bir tanesi. Talent, (Yetenek) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Minstrel Ekipman Seti

Öncelik olarak aramanız gereken ekipman Çalgı Aletleri olmalı. Farklı özellikte birçok Çalgı aleti bulunmakta. Her nota farklı bir özelliğe sahip olduğu için çalgı aletinizin biçimi de çok önemli. Örnek verecek olursak Rock Gitar tarzı bir gitara sahipseniz hasar vurmaya yönelik oynamalısınız. Eğer daha sakin bir gitarınız varsa takımınızı güçlendirebilir ya da rakibin direncini azaltabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durum.

Doğru karakterleri seçmek en güçlü rakiplerinizi kolayca alt edebilmenizi sağlar.

For The King Trapper Sınıfı

Harita üzerinde yürüyorsunuz ve karşınıza birden düşman çıktı ve sizi gafil avladı. Tek başınıza birden fazla düşmanla savaşmak zorundasınız. Tabi ki Trapper sınıfını oynamıyorsanız. Her türlü tuzaktan kaçabilir, her türlü tuzağı ustalıkla kurabilen bu sınıf Evasion özelliği ile öne çıkmakta. Karşı saldırıları ustalıkla yapabiliyor olsa da canının az olması kırılgan bir sınıf haline getiriyor. Awereness (Farkındalık) özelliği sizin ana özelliğiniz. Çok dikkatli olmanız sayesinde düşmanlarınızı gafil avlayabilirsiniz. Lore Store’dan 6 Lore karşılığında satın alabilirsiniz. Awareness (Farkındalık), Speed, (Hız) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Trapper Ekipman Seti

Harita üzerinde daha fazla adım sahibi olması Trapper sınıfını kaşif olarak öne çıkarmakta. Elinizde başlangıç olarak bir mızrak bulunmakta. Bu da demek oluyor ki ana silah türünüz mızraklar. Mızrak türü silahlardan istediğinizi alabilirsiniz fakat awareness ya da evasion özellikleri olan silahları tercih etmeniz daha uygun ve yararlı olacaktır. Üzerinize giydiğiniz kıyafet ve takılar da yine aynı şekilde awareness ve evasion özellikleri olması daha yararlı olacaktır. Bir başka seçenekte Luck (Şans) değerinizi arttırabilirsiniz. Böylelikle daha yüksek kaliteli ekipmanların düşmesini sağlayabilirsiniz.

For The King Herbalist Sınıfı

Herbalist sınıfı takımınızın bel kemiğini oluşturur. Can basmasının yanında, birçok teşvik verici özelliğinin bulunduğu herbalist sınıfı olmazsa olmazınız haline gelmiş bir sınıftır. Kendisine ait özelliği olan rastgele bir bitki yetiştirme özelliği erken safhada çok hoşunuza gitmese de oyunun ileri ki zamanlarında Can Basmak için gerekli olan Godsbeard iteminin 400, 500 altın civarında olduğunu ve bulunamaz olduğunu hesaba kattığınız zaman oldukça yararlı bir özellik olduğunu göreceksiniz. Bitki uzmanı olduğu için birçok bitkiyi yetiştirebiliyor. Panax, Godsbeard, vb. Her bitkinin kendisine ait özelliği bulunmakta bunu da unutmayın. Lore Store’dan 14 Lore karşılığında satın alabilirsiniz. Intelligence,karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Herbalist Ekipman Seti

Ana silahınız Asa olduğu için harita üzerinde asa aramalısınız. Sınıfın kendisine ait özelliği Parti İyileştirmesi olduğu için bu özelliğe uygun olan bir Asa hem sizin hem de partinizin işine oldukça yarayacaktır. Paranız olduğunda Godsbeard ve Pipe (Pipo) itemlerine yatırın. Godsbeard partiye can vermenize, Pipe ise bu canı arttırmaya yarayacaktır. Onun haricinde hasar verebilen bir karakter olduğunuz için kıyafet ve kullandığınız takılar da bu özelliğe uygun olması işinize yarayacaktır.

For The King Busker Sınıfı

Minstrel sınıfının bir farklısı olarak düşünebilirsiniz. Sokak çalgıcısı olduğu için sokak hayatına alışkın olan bu sınıf zor şartlarda hayatta kalma becerilerine sahip. Kilitli kapıları, Tuzaklı kutuları açmada bu sınıfın üzerine yok. Takım arkadaşlarınıza destek olabilir, rakip takımı oyalayabilir veya yavaşlatabilirsiniz. Ticaret konusunda çok iyi olduğu için para babası yapmanız gereken bir sınıftır. Farklı bir sınıfın alacağı bir ekipmanı daha ucuza tedarik edebilir ya da bir şekilde bulabilir. Lore Store’dan 10 Lore karşılığında satın alabilirsiniz. Talent, (Yetenek) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Busker Ekipman Seti

Ana silah olarak Minstrel ile aynı olarak Çalgı Aleti kullanmaktasınız. Minstrel ile hemen hemen aynı ekipman ve silah dizilimine sahip olduğu için çok farklı şeyler yazmaya gerek olmadığı kanaatindeyim.

For The King Woodcutter Sınıfı

Blacksmith’in daha fazla hasar vuran versiyonunu düşünebilirsiniz. Tank özelliğinden daha çok hasar veren bir yapıya sahip. Elindeki baltasıyla büyük hasarlar vurabilen woodcutter sınıfı hasar odaklı oyuncuların vazgeçilmez sınıflarından bir tanesi. Büyük kapalı kapıları çözmek için gereken Busker sınıfına ya da Lockpick (Maymuncuk) itemine sahip değilseniz belki bu karakter sizin için o kapıyı kırabilir. Adalet ile Baltasını sıvayan bu sınıf alan vuruşlarında oldukça yüksek hasarlar çıkartabiliyor. Lore Store’dan 18 Lore karşılığında satın alabilirsiniz. Strength, (Kuvvet) karakterin gücünü belirlemekte.

For The King Woodcutter Ekipman Seti

Özellikle Baltadan vazgeçmemelisiniz. Baltanız sizin asıl özelliğiniz olan Adalet özelliğini ortaya çıkaran silahınız. Onun haricinde Strength özelliği olan her ekipman işinize yarayacaktır. Hasarı üzerinizde tutmaya çalışmayın çünkü karakteriniz buna dayanamayacaktır. Farkettirmeden büyük hasarlar vermeye bakın ki takımınız fazla hasar yemesin.

For The King Hobo Sınıfı

Hobo, çok komik bir sınıf olarak karşımıza çıkmakta. Aaaa aaaaa aaaaaaa diye olaya dahil olan Tarzan karakteriniz hepimiz biliriz. İşte Hobo tam olarak böyle bir karakter. Kıyafet giymeyi sevmeyen eline profesyonel silah almayan bir karakter. Pek bir özelliği olmayan bu sınıf tamamen size kalmış bir oynayış şekline sahip. Ciddi bir oyun içerisindeyseniz ve yeni başlamışsanız almanız önerilmez. Ana hikayede Hobo ile karşılaştıktan sonra Lore Store’dan 18 Lore karşılığında satın alabilirsiniz. Her özellik Hobo için uygundur.

For The King Hobo Ekipman Seti

Keskin bir sopa ile başladığınız oyunda kıyafet, takı ve silah tercihleri size kalmış durumda. İsterseniz Zırhlı bir büyücü olabilirsiniz, İster kırılgan bir tank. Oyuncusuna kendisini adamış bir sınıf olmakla karşımıza çıkıyor.

For The King Monk Sınıfı

Hayatının tamamını meditasyon ve arınmaya adayan Monk sınıfı fiziksel hasar sınıfına ait. Savaş sırasında Mistik sanatlar ile Yakın hasarı harmanlayarak rakibine hasar veren Monk, Hobo gibi oyuncusuna kendisini adamış ve o ne derse onu yapan bir karakter. Disiplin ve Parti Can Basma özellikleri ile savaş meydanlarında yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir karakter. Daha önceden bahsettiğimiz Focus barını Disiplini sayesinde doldurabiliyor ve bu bütün partiyi etkiliyor. Frost Adventure senaryosunu oynarken Monk ile karşılaştıktan sonra Lore Store’dan 18 Lore karşılığında satın alabilirsiniz. Her özellik Monk için uygundur.

For The King Monk Ekipman Seti

Kısa kılıçlar, büyük kılıçlar, her türlü kılıç Monk sınıfının ana silahı olmuş durumda. Çift elli kılıçları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü Perfect ve Discipline özelliklerini birlikte açarsanız bir de bunun üzerine Critical eklerseniz büyük “Boss” tipi düşmanlara gerçek anlamda büyük hasarlar verebilirsiniz. Yapmanız gereken Mistik güçlerinizi arttırmak ve disiplin özelliğinizi tetikleyebilmek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019