OyunHaberleri.tv

For The King İncelemesi

For The King İncelemesi

Bilinen adıyla FRP (Fantastik Rol Yapma) oyunlarına farklı bir bakış açısı kazandırmış olan For The King İncelemesi sizlerle.

Oyunumuzu incelemeye geçmeden önce biraz FRP oyunlarından bahsedelim. Eski zamanlardan başlamak gerekirse bilgisayar teknolojisinin gelişmediği zamanlarda zarlar, kartlar ve hayali varlıklar ile masaüstü oyunlardır. Yapmanız gereken kendi kişiliğinizden çıkıp canlandırdığınız karakter olmanız. Bir Cüce canlandırıyorsanız; kaba, sert olmalı, Elf canlandırıyorsanız kibar, narin ama aynı zamanda ölümcül görünmelisiniz. Oyundan alacağınız zevk tamamen sizin Rol Yapma kabiliyetinize bağlı. İşin güzel yanı da bu rolü arkadaşlarınızla yapıyor oluşunuz. Şimdi FRP hakkında biraz kabataslak bilgi edindiğimize göre geçelim oyun incelemesine.

For The King İncelemesi

Büyük diyebileceğimiz bir harita üzerinde dilediğiniz gibi Rol Yapma deneyimini tadabileceğiniz bir oyun diyebiliriz. Birçok senaryosu olan oyunumuzda teker teker senaryoları inceleyeceğiz. For The King İncelemesi ‘ne başlamadan önce oyunda bulunan karakter ve sınıflar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Eğer sınıflar hakkında bilgi sahibi değilseniz For The King Karakter Sınıfları yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Gelelim For The King İncelemesi konumuza.

Oyunumuzda birçok senaryo ve bu senaryoların kendisine ait hikayeleri olduğunu söylemiştik. Şimdi ilk senaryomuzla başlayalım. Ana Senaryo bir trajedi ile başlıyor. Vatanımızın Kralının ölmesiyle etrafa yayılan kaos gerçek anlamda bir tehdit haline gelmiş durumda ve ne yazık ki bu durumu rayına sokacak kimse yok. Burada bizler sahneye çıkıyoruz ve kap kacağımızı yanımıza alarak başlıyoruz yola koyulmaya. FRP oyunları kategorisine koyduğumuzdan bahsetmiştik burada bir anti parantez açıp oyun hikayesinin her ne kadar derin olduğunu anlatmaya çalışsak da bir Divinity, Icewind Dale gibi derinlik beklememenizde fayda var. Konumuza devam edelim. Oyun haritasında yaşayan bir atmosfer bulunmakta. Yaptığınız kararlar ana hikayeyi etkiliyor ve gidişatın yönünü değiştiriyor. Keşfettiğiniz topraklar, yeni kaleler, yeni yerler ve daha niceleri. Her biri hikayeye bir detay eklemekten geri durmuyor.

  • Multiplayer
  • Fiyat
  • Hikaye
  • Oynanış
  • Grafik Kalitelisi
  • Ses Kalitesi
4.2

Özet

Kendi tarzında oldukça iyi bir oyun. Farklı bir bakış açısı getirmenin yanında oldukça hoş grafiklere sahip. Ses kalitesi biraz düşük olsa da fiyatı ve oynanabilirliği ile diğer eksiklerini tamamlıyor. Ayrıca sık güncelleme alması da büyük bir avantaj.

Giydiğiniz Kıyafet, Kuşandığımız Silah, Taktığımız Takı her bir tercih karakterimizde yenilik oluşturuyor. Yeniliklerden bahsetmişken karakterleri etkileyen etmenlerden bahsetmekte fayda var.

For the King Karakter Yetenekleri

Strength (Kuvvet): Fiziksel gücünüzdür. Karakteriniz yakın dövüş sınıfına mensupsa sizi ilgilendiren yetenek budur.

Vitality (Canlılık): Can miktarınız ve iyileşme gücünüzdür. Tank bir karaktere sahipseniz sizi ilgilendiren yetenek budur.

Intelligence (Zeka): Zihinsel gücünüzdür. Bulmaca çözmek, Kilitleri aşmak, Tehlikelerden sıyrılmak için gereklidir. Ayrıca Işınlanma ve Portal açabilme mesafesini de etkiler. Ne kadar fazla Zeka Gücünüz varsa o kadar fazla mesafe ışınlanabilir ya da portal açabilirsiniz.

Awareness (Farkındalık): Çevreyi fark edebilme ve tehlikeleri ön görme için gereklidir. Tuzak kurmak, Pusuya düşürmek gibi konularda size yardımcı olan yetenektir.

Talent (Yetenek): Müzik ve el koordinasyonunu etkileyen yetenektir. Genelde büyücüler ve çalgıcılar içindir. Hasar potansiyeli olanlar için önemli olan yetenektir.

Speed (Hız): Kaşif tipi karakter sınıfları içindir. Savaş esnasında hızı fazla olan daha fazla vuracağı için Hunter, Monk, Hobo gibi karakterler için tercih edilir.

Luck (Şans): Yeni bir eşyanın düşme olasılığını, Harita üzerindeki gizli bölgeleri çözmek için gereken yetenektir.

Kullandığınız her farklı eşya farklı etkiler oluşturuyor demiştik. Şimdi bunu biraz açalım. Bir Kılıç bulduğunuzu düşünelim bu kılıç size 5 Zırh ve Alan Hasarı özellikleri veriyor. Yani bu, düşmanın size 5 hasar daha az vuracağını buna ek olarak sizin de birden fazla düşmana aynı anda vurabileceğiniz anlamına geliyor.

For The King Lore Shop Nedir?

Mağlup ettiğiniz her düşmandan sonra belirli bir oranda oyun, size Lore Point verir. Bu Lore puanlarınızı Lore Shop’ta kullanabilir ve oyununuza yeni içerikler ekleyebilirsiniz. Birçok yenilik Lore Shop’ta sizi bekliyor. Hikaye içerisinde karşılaştığınız yeni karakterleri de bu market üzerinden kilidini açmak suretiyle oynayabilirsiniz.

For The King Tavsiyeleri

For The King oynadığım süre boyunca tecrübe ettiğim birkaç şeyden bahsetmek yararlı olacaktır. Öncelikle oyuna ilk girişte karşınıza bir uyarı çıktığını fark etmişsinizdir. Uyarıda özetle, “Oyunumuzu oynadığınız için teşekkür ederiz. Her öldüğünüzde farklı bir şey öğreneceksiniz bu yüzden bıkmadan sıkılmadan yeni oyuna girmeye devam edin.” yazmakta. Buradan anlayacağınız üzere, oyun yapımcıları, oyunun insanların sinirlerini bozacağının oldukça farkında ve böyle bir uyarı yapmayı zorunluluk olarak görmüşler. Öncelikle Parti seçiminizi iyi yapmalısınız, bu konuya yazının ilerilerinde parmak basacağız. Öncelikle bulabildiğiniz her Godsbeard ve Panax itemlerini satın almaya çalışın. Çünkü ilerleyen zamanlarda bulabilmeniz çok zorlaşıyor. Canınızın azaldığını fark ettiğiniz zaman Godsbeard yerine çadır kullanmaya özen gösterin. Hem Fokus Puanınızı doldurabilir, hem de canınızı tamamlayabilirsiniz. Kurduğunuz çadırın etrafında düşman birimleri olması da işinize gelecektir çünkü bir savaştan çıkıp canınızı doldurabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz. Bir çadırın 9 tur sürdüğünü unutmayın. Godsbeard etkisini arttırmak için Kalelerden, yerleşim bölgelerinden Pipe satın almalısınız. Yüksek Pipe seviyesi yüksek can yenilenmesini beraberinde getirdiğini unutmayın.

For The King En Uyumlu Sınıflar

Karakterlerin özelliklerini incelediğimiz rehber yazımızı okuduysanız şimdi bunlar arasında üçlü kompozisyon yapma zamanı. Öncelikle gerçekten çok fazla karakter olduğunu unutmayın. Bunlardan bazıları Lore Shop’dan açılırken bazıları varsayılan olarak açık halde. Kompozisyonları kurarken Tank karakterinizin ortada bulunmasına özen gösterin. Eğer bir düşman ortaya vurmak suretiyle alan hasar verirse, Tank karakterin o hasarın büyük bir kısmını soğuracağını unutmayın.

Tank-Hasar Kompozisyonu: İlk seçmeniz gereken karakter Blacksmith. Böylelikle hasar tutabilir ve aynı zamanda yüksek hasar vurabilirsiniz. Bunun yanına Woodcutter ve Hunter ile destek yapabilir ve anlık hasarınızı yüksek düzeylere çıkarabilirsiniz. Ortaya Blacksmith, sağa Hunter ve sola Woodcutter olmak suretiyle dizilim yapılabilir.

Tank-Büyü Kompozisyonu: Yine Blacksmith ile bu karakterin yanına Herbalist ve Mistrel ile destek yapabilirsiniz. Bu kompozisyon biraz riskli olabilir çünkü düşmanınızın Blacksmith karakterine vuracağından emin olamazsınız. Ortaya Blacksmith, sağa ve sola ise Herbalist ve Mistrel konumlanmalıdır.

Hızlı Dövüş Kompozisyonu: Hunter, Monk ve Hobo ile yapılan kompozisyondur. Hobo karakteri ortaya, Monk sağa ve Hunter sola geçmelidir. Hobo diğerlerine nispeten biraz daha hasar tutabileceği için savaşları ölmeden atlatabilir ve aynı zamanda yüksek hasarlar vurabilir.

Bunun haricinde istediğiniz şekilde kendi oyun şeklinize göre kompozisyon yapabilirsiniz fakat oyunu öğrenme ve yeni taktikler üzerinde çalışma için uygun olan bu kompozisyonlar işinize oldukça yarayacaktır. Ayrıca Lore Shop’dan biriktirdiğiniz Lore’lar ile yeni özellikler, silahlar ve karakterler açmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019