OyunHaberleri.tv

Elder Scrolls Online: Elsweyr Paketi Duyuruldu

16.01.2019
55
Elder Scrolls Online: Elsweyr Paketi Duyuruldu

Elder Scrolls Online için yeni genişleme paketi duyuruldu. Geçen hafta Twitch üzerinden yayın açan Bethesda sadece 3 saniyelik bir video gösterip yayını kapatmıştı ve izleyicilere detayların 15 Ocakta yayında gösterileceğini söylemişti. Yayını sadece Twitchde 130.000’den fazla kişi izledi ve daha önceden “data mining” yapılarak oyunun içerisinden alınan de bilgiler bu yayın ile doğrulandı.

Necromancer Sınıfı Geliyor!

Veri madenciliği yapılarak daha tanıtılmadan oyuncular tarafından keşfedilen Necromancer sınıfı yetkililer tarafından doğrulandı. Çoğu Elder Scrolls Online oyuncusu yıllardır daha fazla sınıf istiyordu. Morrowind paketi ile birlikte oyuna Warden sınıfı eklenmişti, Summerset paketi ile de bir sınıf eklenmesini bekleyen oyuncular her ne kadar üzülse de yeni gelecek olan sınıf bu üzüntüleri geçirecek gibi duruyor.

Yeni gelecek olan sınıfın büyü ağırlıklı bir sınıf olduğu ve diğer oyunlarda ki “Warlock” sınıfına benzer bir sınıf olduğu söylendi. Hem tank hemde hasar ağırlıklı büyülerin olduğu sınıfta ölüleri diriltip, sizin tarafınızda savaşmak için kullanabileceksiniz. Skyrim de buna benzer bir kaç büyü vardı hatırlarsanız. Fakat Elder Scrolls Online da biraz daha farklı mekaniklere yer vereceklerini söyleyen Rich Lambert “Oynaması kolay ama ustalaşması zor bir sınıf olacak” dedi.

The Imperial City, Cyrodiil’den Ayrılacak!

Oyunun önceki indirilebilir paketlerinden olan “The Imperial City” paketinde oyuncular ana PvP alanı dışında daha farklı bir alana gidebiliyordu. Bu alanda hem PvP hemde birazda olsa PvE etkinlikleri yapılıyordu. Fakat bu alan oyunun ana PvP alanı olan Cyrodiil’e bağlıydı ve oyun içerisinde yaşanan herhangi bir “lag” boyutu Cyrodiil’e oranla her ne kadar küçük boyutta olsa da Imperial City’i etkisi altına alıyordu. Yeni gelecek paket ile ücretsiz olarak sunulacak olan bu güncelleme Imperial City’i farklı bir alana taşıyıp oyun içinde yaşanan lag ve donma sorunlarını birazda olsa kaldıracak gibi.

Cyrodill’e Artifact Silahı Geliyor!

Cyrodiil’e ek olarak “Artifact” mekaniği getireceklerini söyleyen Rich Lambert, “Şuanda ki Cyrodiil’de Emperor(PvP birincisi) elinde gereğinden fazla güç barındırıyor ve oyuncular Emperor’a karşı çok güçsüz kalıyor, yeni getireceğimiz mekanikte Cyrodiil’de haritanın rastgele bir yerinde sahip olan kullanıcıya çok fazla güç verecek” dedi. Ayrıca bu silaha sahip olan oyunculara normal becerileri dışında 6 adet yeni beceri verilecek. Bu mekanik sürekli devam eden bir güç vermiyor, güç elinizdeyken sürekli olarak oyuncu öldürmeniz gerek aksi takdirde kısa bir süre sonra etkisini yetirecek.

Wrathstone Haftaya Test Sunucularına Gelecek!

Bu güncellemenin yıl sonuna kadar süreceğini söyleyen Rich Lambert, ayrıca oyunun paketin ilk DLC’si olan Wrathstone’un haftaya test sunucusuna ekleneceğini de duyurdu. Oyuna 2 farklı yeni mağara ekleneceğini ve yıl sonuna ek bir mağara daha ekleneceğini de ekledi. Normal mağaralardan farklı olarak saklanmış bir tableti bulmamız gerekecek

Bölge Rehberi ve Guild Mağazası İçin Yenilikler Geliyor!

Elder Scrolls Online’ın hem iyi hemde kötü olan özelliklerinden birisi oyuncuları tam anlamıyla başıboş bir şekilde açık dünyaya bırakıp oyuncuların istedikleri şekilde ve yönde karakterlerini geliştirmesiydi. Bu özellik bazı oyuncular için kötü bir anlam ifade ediyordu çünkü eski MMORPG tarzında görevlere sahip olmayan ESO, eski tip görevlere alışık olan oyunculara fazlasıyla garip gelmişti. Örneğin 4 adet yaratık kes veya 20 adet Örümceklerden düşen bir eşya getir gibi bir görev sistemi yok. Her ne kadar buna benzer görevler de olsa ana mantık verilen görevin arkasında bir hikaye yatmasıydı. Yardım edilen NPC’lerin hepsinin kendi hikayeleri ve seslendirmeleri mevcuttu. Yeni gelecek olan güncelleme de oyunculara bulundukları bölgede kaç adet tapınak, mağara, boss alanı veya o bölgedeki ana görevin nerede olduğu yazacak. Böylelikle nereye gideceklerini bilmeyen oyuncular birazda olsa oyundan yardım alabilecekler.

Guild Store mekaniğine de ayrıca güncelleme gelecek. Bu güncelleme ile mağazada daha detaylı aramalar yapılabilecek veya eski aramalar kayıtlı olarak görünecek. Böylelikle birden fazla mağaza gezdiğimizde tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak zorunda kalmayacağız. PC platformunda oynayan oyuncular bu özellikleri zaten “Add-On” yardımı ile sağlıyordu, ana fikir ise konsol oyuncuların daha kolay bir arayüze erişim sağlaması olarak düşünülmüş.

4 Temmuzda çıkacak olan yeni paketin şimdiden oldukça fazla bekleyen oyuncusu var. Çıktıktan sonra her gelen güncellemede daha da iyileşen Elder Scrolls Online, hayranlarını bu seferde hüsrana uğratmayacak gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019