OyunHaberleri.tv

Dragon Ball FighterZ Yapımından Dev Başarı

04.11.2018
1.403
Dragon Ball FighterZ Yapımından Dev Başarı

Özellikle Asya bölgesinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Dragon Ball serisi, aynı zamanda batı ülkelerinde de seviliyor. Anime adına çıkan oyunlar, en az serinin kendisi kadar benimsendi diyebiliriz. Zira yılın başlarında resmi olarak satışa sunulmuş olan Dragon Ball FighterZ, yapılan açıklamalara göre satış anlamında büyük bir başarı kazanmış durumda.

Toplam Satış Adeti 3.5 Milyonu Geçti

Konu ile ilgili açıklama yapan Bandai Namco, Dragon Ball FighterZ yapımının bugüne kadar toplam 3.5 milyon adet sattığını resmi olarak duyurdu. Her geçen gün satış adeti artan yapım, ocak ayında 2 milyon adeti görmüştü. Yıl içerisinde başarı kazanmayı sürdüren oyun, şimdilerde ise gözünü 4 milyona dikmiş bulunmakta. Eğer satışlar bu şekilde sürer ise 4 milyon adetlik bir başarı hiç de imkansız gözükmüyor.

Söz konusu başarıda elbette serinin hayranlarının etkisi epey büyük denilebilir. Dragon Ball sevenlerin beğeniyle oynadıkları Dragon Ball FighterZ, nitekim bu durumu elde ettiği satış başarısıyla da adeta kanıtlıyor diyebiliriz.

Çoklu Platform Olarak Oynanabilir Durumda

Arc System Works tarafından geliştirilen Dragon Ball FighterZ, çoklu platform desteği sunuyor. Ocak ayı itibariye PlayStation 4, Xbox One ve PC için oynanabilir hale gelen yapım, aynı zamanda eylülden bu yana Nintendo Switch desteği de sunuyor. Satış başarısında çoklu platform desteğinin de elbette etkisi büyük.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019