OyunHaberleri.tv

Dragon Ball FighterZ Switch’e Geliyor

13.06.2018
161
Dragon Ball FighterZ Switch’e Geliyor

Dünyanın en popüler animeleri arasında yer alan Dragon Ball, özellikle 2000’li yıllara kadar Türkiye’de de hayli popülerdi. Halen daha gerek ülkemizde, gerekse dünyanın geri kalan ülkelerinde her geçen gün hayran kitlesi büyüyen Dragon Ball’ın zaman içinde birçok oyunu geliştirildi.

Yılın ilk günlerinde yayınlanmıştı

Eğer siz de kendinizi Dragon Ball hayranı olarak tanımlıyorsanız, iyi bir haberimiz var. Çünkü bugün Bandai Namco‘dan yapılan açıklamada Nintendo Switch oyun konsolu için Dragon Ball FighterZ oyununun geliştirileceği bilgisi paylaşıldı.

Aslına bakılırsa bu oyun yılın ilk günlerinde Xbox One, PS4 ve PC için yayınlanmıştı. Ancak Switch sahiplerinden gelen yoğun talep neticesinde Bandai Namco oyunu Switch’e uyarlama kararı aldı.

Bugüne dek diğer konsol platformlarında beğeniyle oynanan yapım, oyunculardan geçer not almayı başarmıştı. Switch uyarlamasının da aynı şekilde olumlu geri dönüş alacağına yönelik bir beklentiden söz edilebilir. Switch’in elde taşınabilir olması, oyunu daha keyifli hale getirebilir.

Bu arada oyunun ne zaman tanıtılacağı henüz net değil, ancak yayıncı firma 2018 yılına işaret etmiş bulunuyor. Kesin tarih ilerleyen dönemde oyuncularla paylaşılırsa bundan haberdar olmanızı sağlamaya çalışacağız.

Rekabet giderek kızışıyor

Bu arada Nintendo’nun kendi geliştireceği Super Smash Bros. Ultimate oyununun da 2018 yılı içinde görücüye çıkması bekleniyor. Dragon Ball FighterZ ile birbirlerine rakip olması planlanan yapımlar arasındaki rekabetin kızışması, en çok biz oyuncuların işine yarayacak gibi duruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019