OyunHaberleri.tv

Diablo 3 Cross Platform Desteği Olmayacak

17.10.2018
221
Diablo 3 Cross Platform Desteği Olmayacak

Son yıllarda epey tartışılmaya başlanan cross platform, farklı konsollar üzerinden tek bir oyunu multiplayer olarak oynamayı sağlıyor. Bunun yanında bazen bir oyunu satın almanız, diğer platformlar için de geçerli sayılabiliyor. Nitekim son zamanlarda bu konuda haber konusu olmaya başlayan Diablo 3, cross platform destekleyecek mi sorusuyla gündemdeydi. Oyunun yapımcısı, bu konuya açıklık getirmiş bulunmakta.

Blizzard Resmi Açıklama Yaptı

Konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulunan Blizzard sözcüsü, ne yazık ki Diablo 3 için herhangi bir cross platform planlarının olmadığını dile getirdi. Her ne kadar oyuncuları bir araya getirme fikrini sevdiklerini söyleyen yetkili, bu tarz bir durum ile karşılaşmayacağımızı belirtti.

Oyuncular Diablo 3 için cross platform desteğinin gelmesine sıcak bakıyorlardı. Özellikle oyuncu sayısının azalması gibi bir durumda her platformdan oyuncunun tek bir noktada buluşması, elbette aktif oynayan kişilerin yararına olacaktır. Oyuncu bulmakta sıkıntı çekilmeyeceği gibi farklı oyuncular ile bilgi paylaşımında bulunma fikri de artış gösterecektir. Ancak Blizzard, yaptığı açıklama ile bu duruma karşı olumlu havanın körelmesine yol açtı.

Diablo 4 mü Geliyor?

Aslına bakılırsa Blizzard’ın şu sıralar farklı içerikler için meşgul olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce çıkan haberlerde şirketin yeni bir Diablo oyunu üzerinde çalışmakta olduğu söylenmişti. Bu çerçevede en önemli iddia Diablo 4’ün yolda olduğunu söylüyor. Blizzcon etkinliğinde konuyla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019