OyunHaberleri.tv

Civilization VI: Gathering Storm’a Osmanlı Ekleniyor!

22.01.2019
21
Civilization VI: Gathering Storm’a Osmanlı Ekleniyor!

Yeni gelecek olan güncelleme ile Civilization VI: Gathering Storm ülkelerine Osmanlı da ekleniyor. Uzun zamandır YouTube videolarının altına sürekli Osmanlının eklenmesini istediklerini söyleyen oyuncular sonunda istediklerine kavuşacak.

Kanuni Sultan Süleyman’ın önderliğinde yöneteceğimiz Osmanlı için bir çok farklı mekanik bulunmakta gelin bunlara bir göz atalım.

Vali İbrahim Oyuna Ekleniyor!

Governers adı verilen vali penceresinde ek bir yere sahip olan Osmanlı Civilization VI: Gathering Storm’da bu yeri İbrahim Paşaya bırakacak. Başka bir ulusa atayabileceğimiz olan İbrahim Paşa diplomatik anlamda Osmanlıya büyük bir rahatlama getirecek.

Özelliklerinden biri “Başka bir ulusun başkentine atandığı taktirde, o ulus Osmanlı üzerinde herhangi bir bağlılık baskısı yapamayacak.” Bu özellik bazı durumlarda Osmanlıyı savaştan kurtaracak gibi duruyor. Bir çok özelliğe daha sahip olan İbrahim Paşa Osmanlının oynanış tarzını beklediğimizden daha çok değiştirebilir.

Yeniçeri Üniteleri Oyuna Dahil Edilecek!

Civilization VI: Gathering Storm, askeri alanda yeniçeri ünitelerini soyuna ekleyecek. Bu ünitelere erken sahip olan oyuncular oyun başlarında oldukça güçlü bir yere sahip olacak. Yetiştirildiği taktirde şehirden 1 nüfus tüketecek olan Yeniçeri ünitesi hem ucuz hem güçlü hemde yetiştirildikten sonra ek bir ünite yükseltme puanı ile başlayacak. Fakat ele geçirilen ülkede yetiştirilmesi durumunda herhangi bir şey tüketmeyecek. Bu ise Osmanlının ülke ele geçirme konusunda ki baskısını biraz daha arttırıyor.

Kapalıçarşı ile Banka Yer Değiştirecek!

Oyun içerisinde banka adı ile bulunan bina Civilization VI: Gathering Storm paketinde Osmanlıya kapalıçarşı olarak eklenecek. Hem oyun içerisinde bulunan ek ham maddeler için ek kolaylık sağlayacak hemde ek kaynaklar vererek oyuncuların bu binaya öncelik vermesine sebep olacak.

Civilization VI: Gathering Storm da Osmanlıya ek olarak yeni bir top ünitesi eklenecek. Bu ünite hem daha hızlı üretilecek hemde tüm bombardıman ünitelerine ek hasar bonusu verecek.

Ele geçirilecek şehirlerin nüfus kaybetmemesi ise Osmanlının daha agresif oynarken fazla bir şey kaybetmeyeceğini gösteriyor.

14 Şubat 2019 da çıkacak olan ek paket şimdiden oyuna bir çok yenilik getirip bir çok oynanabilir ülke ekledi. Çıkış tarihine ortalama 3 hafta kalan oyun umarız ilerleyen zamanlarda yeni yenilikler ile karşımıza çıkar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019