OyunHaberleri.tv

Çerezlik Bir Oyun: Baloons TD Battles

Çerezlik Bir Oyun: Baloons TD Battles

Her oyuncu zaman zaman Baloons TD Battles gibi küçük ve arada sırada girip stres atmalık oyunlar aramakta. Siz de eğer böyle bir arayış içerisindeyseniz ve bilgisayar başında sıkılmaya başladıysanız sizin için bir oyun önerimiz var. İsminden de anlaşılacağı gibi bu bir balon oyunu. Peki nasıl bir balon oyunu gelin bunu açıklayalım.

Baloon TD Battles Nedir?

Tower Defence oyunlarını seviyorsanız bu oyunu da seveceğinize emin olabilirsiniz. Küçük maymun birimleriniz ile dalga dalga üzerinize gelen balonları hedeflerine ulaşamadan patlatmanız gerekiyor. Kulağa çok basit gibi gelse de işin içine girdiğiniz zaman bu durum biraz değişiyor fakat bu konuyu yazının ilerleyen kısımlarında ayrıntılı olarak ele alacağız. Para birimi olarak tahmin edebileceğiniz üzere muz kullanılıyor ve bir birimi alabilmek için yeterli muza sahip olmalısınız tabi ki bu muz yeni kostümlerle farklı şeylere de dönüşebiliyor. Evet daha fazla uzatmadan oyunun içeriğine gelelim.

Baloons TD Battles Arayüz ve Menüleri

Oyuna ilk girişimizde bizi kalabalık görünümlü sade bir ekran karşılıyor. Bunlar: Quick Play, Tournaments, Play With Friends, Battles TV ve Towers n Baloons. Şimdi teker teker hepsini açıklayalım.

İlk olarak Quick play kısmından hızlıca oyuna girebiliyorsunuz 4 farklı oyun modu var. Arena, Kart Savaşları, Assault ve Defans modu. Arena modunda seçtiğiniz 3 kart ve oyun tarafından rastgele verilen bir kart ile defansınızı kurmaya ve savunmaya başlıyorsunuz. Karşı tarafa balon gönderebilir ya da tamamen parayı kendiniz için harcayabilirsiniz. Kart savaşları modunda ise hazırladığınız bir deste ile savunma yapmanız gerekmekte. Deste içinden gelen rastgele kartlar ile savunmanızı oluşturabiliyorsunuz. Assault modu ise Arena modunun neredeyse aynısı, tek farkı ise kaybettiğiniz zaman paranız gitmiyor. Bir nevi alıştırma modu olarak da düşünebilirsiniz. Defans modu ise basitleştirilmiş Arena olarak düşünebilirsiniz.

İkinci olarak tournaments, bu kısımdan turnuvalara göz atabilir, yeni turnuva oluşturabilir ya da izleyebilirsiniz. Çok da bi’ olayı yok.

Play With Friends ve Battles TV kısımları ilk zamanlar için çok işinize yarayacak kısımlar değiller PWF kısmından arkadaşlarınızla oynayabilir Battles TV kısmından da geçmiş maçlarınızı izleyebilirsiniz.

Son olarak Towers n Baloons, zurnanın zort dediği bölüme hoş geldiniz. Sıkı tutunun dalışa geçiyoruz. Geliştirmeleri yapacağını yer tam olarak burası. Daha güçlü birimler için burayı sık sık ziyaret etmelisiniz. Bu kısma girdiğiniz zaman ekranın üst orta tarafında bir çivi sembolu göreceksiniz. Geliştirmeleri ancak bu çivi miktarı geliştirmek istediğiniz birimin altında ki çivi sayısına eş ya da fazla olduğu zamanlarda yapabilirsiniz ki zaten böyle bir durumda direk geliştirmenin karşılığı olan para miktarını görürsünüz. Her birim için 4 geliştirme aşaması bulunmakta bu aşamaların içeriğinin ne olduğunu öğrenmek için ilgili karta bir kere basmanız yeterli.

Bu konuyu da hallettiğimize göre Baloons TD Battles içerisindeki balon türlerine göz atalım.

Baloons TD Battles Balon Türleri

Öncelikle iki ana tipte balonumuz bulunmakta. Birincisi kamuflaj ikincisi büyüyebilir balon. Kamuflaj balonlarına her birim hasar atamıyor çünkü göremiyorlar bu yüzden bu balon tipini görebilen birimler kullanmalısınız. Büyüyebilir balonları her birim görebiliyor fakat bu balon tipinin özelliği ise bir süre hasar almazlarsa bir üst renge gelişebiliyorlar ve hedeflerine vardıklarında daha fazla canınızı götürüyorlar. Baloons TD Battles oyununda her bir raunt da 150 Canınız olduğunu unutmayın. Balon renklerinin teker teker ne olduklarını açıklamaya pek gerek yok zaten gereksiz de olur fakat dikkat etmeniz gereken bir balon tipi de kurşun geçirmez balon. Yani zırhlı balon. Bu tip balonlara bomba, ateş, yıldırım gibi hasarlar etki etmekte ve patladıklarında içlerinden daha küçük balonlar çıkıyor. Sıradaki balon tipi ise Zeplinler. Can yakan balonlar tam olarak bunlar. Yavaş hareket etmelerine rağmen oldukça dayanıklıdırlar ve bu yüzden patlamaları uzun sürer. Patladıklarında ise ortalık mahşer gününe dönmekte. Tabi ki diğer balonlarda olduğu gibi zeplinlerin de renkleri var ve renk değiştikçe dayanıklılığı artmakta.

Baloons TD Battles İncelemesi Ücretsiz
  • Akıcılık
  • Fiyat
  • Oynanış
  • Grafik Kalitelisi
  • Ses Kalitesi
8.3

Özet

Küçük bir oyun için çok eğlenceli olmasının yanında oynaması ücretsiz olması da farklı bir güzel. Siz de zaman zaman oynayacak oyun bulamama sıkıntısına giriyorsanız sizin için Baloons TD Battles var demektir.

Umarız rehber niteliğindeki tavsiye yazımız sizin için yararlı olmuştur. İyi eğlenceler, iyi patlatmalar dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019