OyunHaberleri.tv

Capcom, Puzzle Fighter Oyununun Fişini Çekiyor

23.04.2018
111
Capcom, Puzzle Fighter Oyununun Fişini Çekiyor

Japonya menşeli oyun geliştiricisi Capcom’un mobil cihazlar için geliştirdiği Puzzle Fighter oyununu tanıtmasının ardından sadece bir sene geçti. Ancak bugün ulaştığımız bir habere göre şirket oyunun fişini çekme kararı aldı. Capcom’un resmî blog sayfasında yer alan bilgilendirme metninde oyunun 31 Temmuz tarihinden itibaren oynanamayacağı bilgisi paylaşıldı.

Son gün 31 Temmuz

Buna göre 1 Temmuz tarihinden itibaren oyun, App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarından kaldırılacak. Daha önceden oyunu indirmiş olan kişilerse 31 Temmuz tarihine kadar Puzzle Fighter’ı oynamaya devam edebilecekler.

Ancak takvim yaprakları 31 Temmuz’u gösterdiğinde ise oyunun sunucuları tamamen kapatılacak ve erişilemez hale gelecek. Oyunu özleyecek olan hayranlarına son bir jest yapmaya karar veren Capcom, oyun içi para birimi olan mücevherlerden 10 bin adedini ücretsiz olarak dağıtacak. Tabii ki 31 Temmuz tarihine dek.

Capcom’dan yapılan açıklamada “Oyuna yeni eklemeyi planladığımız Regina, Dr. Wily ve Ada Wong gibi karakterlerin yanı sıra Darminor ve Uroboros bölümlerini de bu süre zarfında ücretsiz olarak oyuncularımızın beğenisine sunacağız. 23 Nisan Pazartesi tarihinden itibaren tüm karakterler aktif hale gelecek” denildi.

Oyun neden kapatıldı?

Türkiye’de pek popüler olmasa da yurtdışında hatırı sayılır miktarda oyuncu tarafından tercih edilen Puzzle Fighter’ın kapatılmasının sebebi, Capcom’un Dead Rising oyununa ağırlık verme kararı almış oluşu. Buna göre Puzzle Fighter’ı geliştirmek için çalışan ekip, artık çabalarını Dead Rising’e ayıracaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019