OyunHaberleri.tv

Call of Duty: Black Ops 4, 500 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

19.10.2018
337
Call of Duty: Black Ops 4, 500 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yılın en büyük çıkışlarından birine imza atan Call of Duty: Black Ops 4, geçtiğimiz günlerde oldukça yüksek seyreden satışları ile gündeme gelmişti. Şimdilerde ise bu satışların ne denli yüksek olduğunu kanıtlayan bir veri ortaya çıkmış bulunmakta. Açıklanan bilgilere göre Call of Duty: Black Ops 4, ilk üç gününde geliştiricisine 500 milyon dolar kazandırmayı başardı.

Satışlar Her Geçen Gün Artıyor

Bahsi geçen ilk üç günlük satış gelirinde season pass, dijital sürümler ve kutulu versiyonlar gibi tüm unsurlara ait gelirler de söz konusu. Yani Black Ops 4 adıyla satışa sunulan ana içeriklerin tümünden 500 milyon dolar kazanılmış durumda. Üstelik sadece 3 günde.

Activision için rekor bir başlangıç yapan oyun, içerdiği zombi ve battle royale modları ile birlikte epey merak ediliyordu. Senaryo moduna sahip olmayan ilk Call of Duty oyunu unvanını da alan yapım, anlaşılan bu durumdan olumsuz yönde etkilenmişe benzemiyor.

Modern Savaş Teması Eleştiriliyordu

Son yıllarda çıkan Call of Duty oyunları, modern savaş temasını içerdiği için son derece eleştiri alıyordu. Sürekli olarak havada geçen bir oyundan çok yerde geçen bir oyun isteniyordu. Nitekim bunu WW2 ile birlikte geri getiren seri, bu seferde eskiye dönmüştü. Black Ops 4 ise daha çok günümüze hitap eden bir oyun oldu denilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019