OyunHaberleri.tv

Belçika’da Heroes of the Storm ve Overwatch Kutuları Kaldırılıyor

28.08.2018
130
Belçika’da Heroes of the Storm ve Overwatch Kutuları Kaldırılıyor

Belçika’nın kumarla ilgili yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle oyunlardaki şans kutularına uyguladığı yasak devam ediyor. Hafta sonu ülkenin Kumar Komisyonu tarafından alınan kararla Heroes of the Storm ve Overwatch gibi oyunlarda alınan şans kutuları oyundan kaldırılıyor.

Belçika’da Heroes of the Storm ve Overwatch Kutuları Kaldırılıyor.

Alınan bu karara karşı Blizzard cephesinden tepki gecikmedi. Blizzard bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Blizzard olarak bu duruma şaşırdık ve görüşü desteklememize rağmen Belçika yasalarına uymaya karar verdik” sözleri yer alıyor. Oyuncular Overwatch ve Heroes of the Storm’daki şans kutularını gerçek parayla satın alamayacaklar ancak oyun oynayarak bu kutuları elde edebilecekler. Hatta sadece bu kutuları değil oyunla ilgili bütün içerikleri de erişme şansları olacak.

Heroes of the Storm ve Overwatch Kutuları Kaldırılıyor

İçerisinden oyun içi eşyaların çıktığı ücretli şans kutularının bu oyunlardan tam olarak ne zaman kaldırılacağı henüz bilinmiyor. Blizzard Heroes of the Storm ve Overwatch oyunlarındaki şans kutularını kaldırma işlemini en kısa sürede tamamlanacak. Ayrıca Blizzard, bu durumu ilerleyen dönemlerde yetkililerle konuşarak şans kutuları ile ilgili açık bir kapı bırakmaya çalışacaklarını belirtti. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019