OyunHaberleri.tv

Assassin’s Creed: Odyssey Satışları Hakkında Önemli Bilgi

31.10.2018
351
Assassin’s Creed: Odyssey Satışları Hakkında Önemli Bilgi

Ubisoft’un kısa bir süre önce resmi olarak satışa sunduğu oyunu Assassin’s Creed: Odyssey, önemli bir bilgi ile gündeme geldi. Şirketin izlediği yol ve elde ettiği gelir gibi konularda önemli detaylar paylaşan Ubisoft, bu esnada Odyssey’in satışlarına da değindi. Bununla birlikte sektör adına da aslına bakılırsa önemli bir detayı görme fırsatı yakalıyoruz.

Satışların Neredeyse Yarısı Dijital Olarak Gerçekleşti

Yaptığı açıklamalarda Assassin’s Creed: Odyssey yapımının satışlarına değinen geliştirici firma, dijital olarak büyük bir başarı kazanıldığına değindi. Buna göre Odyssey’in satışlarının neredeyse yarısı dijital mağazalar üzerinden gerçekleşmiş durumda. Yapım adına önemli bir başarı elde eden Ubisoft, bir nevi bu başarının yarısını PS Store ve Xbox Store gibi mağazalara borçlu.

Bahsi geçen gelişmenin yaşanması, dijital mağazaların oyun dünyası açısından ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. İnternet teknolojisinin günümüzde gelişmiş olması, yüksek boyutlu oyunları hızlı bir şekilde indirmeyi sağlıyor. Boyutlara bağlı kalmaksızın oyunların dijital olarak tercih edildiğini görüyoruz. Bununla birlikte kutulu oyun kavramının da zamanla eskiyor olduğu söylenebilir.

Assassin’s Creed: Odyssey Sevildi mi?

Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için geliştirilen Assassin’s Creed: Odyssey, oyuncular tarafından Origins ile benzer olduğuna dair eleştirilse de pek çok oyun sitesi, yapıma epey yüksek puan verdi. Nitekim satışların da güzel bir ivme yakalaması, oyunun belirli yönde başarılı olduğunu gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019