OyunHaberleri.tv

Assassin’s Creed: Odyssey Satışları Bekleneni Veremedi mi?

10.10.2018
200
Assassin’s Creed: Odyssey Satışları Bekleneni Veremedi mi?

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak satışa sunulan Assassin’s Creed: Odyssey, satış konusunda beklentilerin biraz altında kalmış olabilir. Her yıl yeni bir AC oyunu çıkararak eleştiri oklarının hedefi olan Ubisoft, bunun sonucunda biraz ara vermiş ve böylelikle Origins’i görücüye çıkarmıştı. Ancak bundan tam 1 yıl sonra satışa çıkan Odyssey, firmanın aynı rutine geri döndüğü anlamına geldi. Satışların düşük olmasına neden olan şey ise bu durum olabilir.

İngiltere’de Satışlar Beklendiği Gibi Olmadı

Chart-track tarafından paylaşılan İngiltere’de haftanın en çok satan oyunları listesi, Assassin’s Creed: Odyssey adına önemli bir verinin ortaya çıkmasını sağladı. Buna göre Odyssey’in ilk haftaki satışları Origins’in ilk haftaki satışından %25 oranında daha düşük. Nitekim bu durum, doğrudan oyunun beklendiğinden daha mı az sattığı sorusunu akıllara getiriyor.

Oyun sitelerinden yüksek puanlar almasına karşılık oyuncular tarafından eleştirilen Odyssey, özellikle yenilik barındırmadığından dolayı eleştiri yağmuruna tutuluyor. Satışların Origins’e göre düşük olması ise oyuncuların bu konuyla ilgili tepkili oldukları anlamına da geliyor olabilir.

Rapor Fiziksel Satışları Baz Alıyor

Söz konusu haftalık satış raporunda dikkat edilmesi gereken yegane şey, elbette fiziksel oyun satışlarının baz alınması. Buna göre İngiltere’de haftanın en çok satan oyunları şu şekilde:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019