OyunHaberleri.tv

Anno 1800 Kapalı Beta Sürümü Yayınlandı

02.02.2019
20
Anno 1800 Kapalı Beta Sürümü Yayınlandı

Anno serisi uzun yıllardır oyuncuların merakla bekleyip, büyük bir zevkle oynadığı strateji oyunlarından biri olmuştur. Tarihin farklı dönemlerinde geçen Anno serisi her oyunda aynı inşa ve yönetim mantığını kullansa da, serinin her oyunu diğerinden oldukça farklı hissettirebiliyor. Bunun başlıca sebeplerinden bazıları hem oynanış döneminin değişmesi hemde oyunun grafik ve oynanış açısından daha farklı hissettirmesi.

Endüstri Çağı Oyuncularını Bekliyor!

Önceki Anno oyunlarından daha farklı bir zamanda geçen Anno 1800, bu sefer oyuncularını 19. yüzyılda endüstri çağına hükmetmeye davet ediyor. Adanıza yaptığınız endüstriyel ekipman veya binalar ile yelkeni inşa edip farklı dünyaları keşfetme şansına sahipsiniz. Anno serisinin bir önceki oyunu olan Anno 2205 bir çok strateji meraklısının ilgisini çekmişti. Oyun çıktıktan kısa bir süre sonra çok beğenilse de uzun süre oynandıktan sonra savaş mekanikleri oyunun en sevilmeyen özelliklerinden biri olmuştu. Normal Anno oyunlarından alışık olduğumuz tek haritada geçen savaş mekanikleri yerine, sizi materyal almaya için farklı haritaya göndermek zorunda kalıyordu. Bu ise bir çok oyuncu için kötü anlam ifade ediyordu. Sebebi ise hiç bir oyuncu şehir tasarlarken farklı bir haritada savaş mekanikleri ile uğraşmak istemiyordu. Bunu dikkate alarak oyunun savaş mekaniğini değiştiren Ubisoft oyuncuların sevgisini birazda olsa kazandı.

Anno 1800 Gelişmiş Bir Şehrin Görüntüsü

Yeni Dünyaları Keşfetme Şansı!

Önceki Anno oyunlarında tek bir haritaya sahiptiniz yada Anno 2205de olduğu gibi farklı gezegenler üzerinde bina inşa edebiliyordunuz. Bu mekaniği kaldırmadan Anno 1800 oyununa ekleyen Ubisoft “New Worlds” adlı mekaniği ile oyuncuların keşif yapmasını sağlıyor. Amerikayı keşfetme şansına sahipsiniz fakat yolculuğa çıkarken farklı bir kaç senaryo ile karşı kaşıya kalacaksınız. Senaryolardan bazıları mürettebatın gemide hayalet olduğunu söylemesi veya hastalık yayılması durumunda ne yapmanız gerektiği. Bu tarz senaryolar sadece adayı ilk keşif ettiğiniz zaman size yansıtılıyor ve artık sadece adalar arası değil kıtalar arası transfer de yapabileceksiniz. Yeni ada keşfi yapılması farklı tip binaların inşa edilebilmesi anlamına geliyor. Bu binaların bazıları farklı ham madde üretimi sağlarken hem pazar yeri hemde kilise gibi bazı binalar görsel olarak da farklılaştırılmış.

4 Şubata kadar devam edecek olan kapalı betanın dijital kopyası şimdilik sadece bazı Youtube veya Twitch yayıncılarına veriliyor. Ayrıca Anno Union adlı gruba dahil olmanız durumunda oyuna erişim sağlayabileceksiniz. Şubat olan çıkış tarihini Nisana erteleyen Ubisoft umarız ki ek bir erteleme yapmadan Anno 1800’ü Nisan ayında piyasaya sunar.

Anno Union Kayıt Bağlantısı:
https://www.anno-union.com/en/register/

Steam Mağaza Bağlantısı:
https://store.steampowered.com/app/916440/Anno_1800/

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019