OyunHaberleri.tv

Aksiyonun Son Bulmadığı Oyun: Monster Hunter World

14.07.2018
344
Aksiyonun Son Bulmadığı Oyun: Monster Hunter World

Rol yapma oyunları arasına Ocak 2018 tarihinde Monster Hunter World adındaki bir oyun daha eklendi. Eğlencenin ve aksiyonun son bulmadığı oyun Monster Hunter World ilk olarak konsollarda satışa sunuldu. Konsol üzerinden oynayan ve evlerinde konsolları bulunmayan oyuncuların istekleri üzerine oyun PC sürümüyle yakında piyasaya çıkacak.

Aksiyonun Son Bulmadığı Oyun: Monster Hunter World

Oyun piyasaya çıktığı zamandan itibaren oyuncuların dikkatini çeken ilk şey oyundaki grafikler oldu. Karakterlerin zırhları ve silahlarından tutun canavarlar ile açık dünyadaki modellerin grafiklerine kadar her birisi özenle düzenlenmiş. Bu derece yüksek grafiklere sahip bir oyun konsollarda 30 fps olarak çalışmakta. 2018 yılında olduğumuzu düşündüğümüz zaman gerekli optimizasyon çalışmalarının yapılıp oyunu 60 Fps olarak oynamak en büyük hakkımız. Ayrıca 9 Ağustos 2018 tarihinde oyunun PC sürümü çıkacak Monster Hunter World konsoldaki grafiklerle aynı kalitede olacak.

Diğer rol yapma oyunlarından farklı olarak oyundaki canavarları halt etmek için onları çok iyi tanımak gerekiyor. Görevleri tamamlayıp karakterinizi geliştirmek ve hikayede ilerlemek için kesmeniz gereken canavarların her birinin ayrı savaş mekanikleri var. Bu mekaniklere hakim olmadığınız sürece avınızı öldürmek için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekecek.

Monster Hunter World Savaş Mekanikleri

Monster Hunter World oyunundaki savaş mekanikleri ise takdir edilesi cinsten. Karakteriniz de kullandığınız silahla yaptığınız saldırılarda o silahı cidden siz kullanıyormuşsunuz hissiyatı veriyor. Örneğin çift el bıçakla canavarlara saldırırken çok seri ataklar yaparken büyük kılıçla oldukça yavaş saldırılar yapıyorsunuz. Ayrıca canavarların sizin saldırdığınız silaha göre tepkiler vermesi gerçekçiliği bir adım öteye taşıyor. Görevlerde ilerledikçe daha zorlu yaratıklarla karşılaşacaksınız ve ekipmanlarınızı geliştirmeniz işini kolaylaştıracaktır. Fakat ekipman geliştirmelerini seçtiğiniz karakterin özelliğine göre yapmanız gerekiyor.

Bazı rol yapma oyunlarında aldığınız görevlerin, kesmeniz gereken canavarların veya toplamanız istenen eşyaların yerini bulmak çok zor olabiliyor. Monster Hunter World diğer RYO kategorisindeki oyunlardan farklı olarak açık dünyada gittiğiniz alanları haritada işaretliyor. Özellikle canavarların, madenlerin ve bitkilerin bulunduğu yerleri haritaya kaydetmesi size oldukça zaman kazandırıyor. Oyundaki görevlerin sayısı ve çeşitliliği göz önünde bulundurulduğu zaman böyle bir özelliğin olması oyunun artı yönlerinden bir tanesi. Uçsuz bucaksız açık dünya içerisinde karakter geliştirebileceği rol yapma oyunu tavsiyesi isteyenlere ilk olarak önereceğimiz oyun Monster Hunter World olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019