OyunHaberleri.tv

600 Bin Kişi Rapçi Drake’in Fortnite Oynamasını İzledi

15.03.2018
157
600 Bin Kişi Rapçi Drake’in Fortnite Oynamasını İzledi

Geçtiğimiz hafta Fortnite oyuncusu Ninja‘nın ABD’li ünlü rapçi Drake ile ortak bir yayın gerçekleştireceği açıklanmıştı. Nihayet dün akşam iki oyuncu Twitch yayınında buluştu ve yüzbinlerce izleyiciye eğlenceli dakikalar yaşattı.

Oyuna bağlanırken yaşanan bazı bağlantı problemlerinin ardından Ninja ve Drake, Discord üzerinden sesli konuşarak Fortnite oynamaya başladılar. Ninja PC üzerinden oynarken Drake PS4 platformundan oyuna katıldı.

İzleyici sayısında rekor kırıldı!

İkili Fortnite oynarken canlı yayını takip eden izleyici sayısı patladı gitti! İlk sesli görüşme denemeleri yapılırken izleyici sayısı 200 bin civarındaydı. Bunu takip eden 3 dakika içinde izleyici sayısı 400 bine çıktı. Akabinde Drake’in Twitter hesabından 36.7 milyon takipçisine Twitch canlı yayın linkini paylaşınca da rekor kırıldı.

Drake: 1-2 aydır Fortnite oynuyorum

Canlı yayın esnasında koyu bir muhabbete de giren ikili, eğlenceli vakit geçirdi. Ninja, Drake’e ne kadar süredir Fortnite oynadığını sorunca, Drake “Bir iki aydır oynuyorum ama bazen stüdyoda günün 15-20 saatini geçirdiğim oluyor. Bu süre zarfında oyun oynamaya vakit bulabiliyorum” dedi.

Dr Disrespect’in rekorunu egale ettiler

Yayının sonuna doğru izleyici sayısı 607 bine kadar çıktı. Oysa geçtiğimiz ay Twitch’te en çok izlenen canlı yayını 388 bin kişi takip etmişti. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyuncusu Dr Disrespect, geçtiğimiz Şubat ayında bu rekoru kırmayı başarmıştı.

Yani Drake ve Ninja’nın çokça izlenen yayını, son rekoru neredeyse ikiye katlayarak egale etmiş oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oyun Haberleri | Tüm hakları saklıdır, kopyalanamaz. 2018 - 2019